استانها

آسفالت ۳۰۰ هزار مترمربع از معابر هدف بازآفرینی شهری گلستان

آسفالت 300 هزار متر مربع از خیابان های شهر گلستان هدف بازآفرینی

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: با توزیع قیر رایگان توزیع شده توسط شرکت نوسازی شهری ایران به شهرداری های گلستان، تاکنون 300 هزار متر مربع از معابر در محدوده هدف 12 شهر استان گلستان آسفالت شده است. . با 2131 تن آسفالت.

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز از گرگان؛ مهدی ملک در جلسه برنامه ریزی بزرگداشت سالگرد زلزله بمی که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد، اظهار داشت: کمبود زمین مناسب برای ساخت و ساز در شهرهای شمالی، برنامه هایی برای استفاده از ظرفیت بافت مستهلک شهری برای پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن در گلستان داریم.

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی گلستان با تاکید بر اینکه 17 شهر بافت فرسوده در این استان شناسایی شده است، گفت: تاکنون 2808 هکتار بافت ناکارآمد شهری با جمعیت 302 هزار نفری در این استان شناسایی شده است. استان.

وی تصریح کرد: از این میزان دو هزار هکتار بافت مستهلک با جمعیت 218 هزار و 726 نفر، 476 هکتار سکونتگاه غیررسمی با جمعیت 57 هزار و 215 نفر و 332 هکتار زمین تاریخی با 26 نفر جمعیت است. هزار و 953 نفر ساختار ناکارآمد شهری استان گلستان را تشکیل می دهند. .

ملک با دعوت از مردم و سازندگان برای مشارکت در بهسازی و نوسازی مسکن گفت: ظرفیت هایی در چارچوب آیین نامه ها و بخشنامه های منتشر شده وجود دارد و فرصت مناسبی را برای حضور سازندگان، سازندگان و انبوه سازان در حوزه سازه ها فراهم کرده است. خراب.

وی همچنین تصریح کرد: سهم استان گلستان از وام های محرومیت زدایی برای بازسازی بافت مستهلک و ناکارآمد شهری 50 میلیارد دلار است و در تلاش هستیم با این رویکرد تفاهم نامه ای را با شهرداری های گرگان و گنبدکاووس پیوند دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در ادامه گفت: با توزیع قیر رایگان که از سوی شرکت ملی بازآفرینی به شهرداری های گلستان تخصیص داده شد، 300 هزار مترمربع از معابر در مناطق هدف بازآفرینی در شهرهای مختلف کشور انجام شد. استان سنگفرش شده اند.

ملک از برگزاری همایشی با عنوان ظرفیت ها و فرصت های بلندمرتبه با اولویت بازآفرینی محله های فرسوده و ناکارآمد شهری در آینده نزدیک در گلستان خبر داد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای بله و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا