اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی قطعه ب باند دوم بزرگراه کنارتخته – دالکی

آپارات نیوز/بوشهر مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل و زیربناهای کشور از آغاز عملیات اجرایی قطعه ب باند دوم بزرگراه کنارتخته – دالکی به طول ۲۲ کیلومتر خبر داد.

خیرالله خادمی پنجشنبه ۴ خرداد در این مراسم گفت: پروژه قطعه ب باند دوم بزرگراه کنارتخته – دالکی با ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر به مناقصه رفته و با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود این پروژه به عنوان بخشی از کریدور سراسری طی ۲ سال و تا پایان دولت سیزدهم احداث و به مردم هدیه داده شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل و زیربناهای کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه بخشی از این کریدور هنوز چهار خطه نشده، از مسئولان استان فارس درخواست می‌شود این محور در مصوبات سفر دیده و یا از محل تهاتر نفت تکمیل شود.

خادمی ادامه داد: محور کنارتخته-دالکی ۲۱ کیلومتر است که بخشی از مسیر در گذشته به بهره برداری رسیده است و امروز عملیات اجرایی دو دستگاه تونل به طول‌های ۵۲۸ و ۷۰ متر، یک دستگاه پل بزرگ به طول ۱۸۰ متر و ۴ کیلومتر، محور دسترسی به فاریاب شامل دو دستگاه پل به طول‌های ۱۷۰ و ۱۳۲ متر بر روی رودخانه در این بخش از طرح آغاز شد.

به معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار مورد نیاز برای ساخت این دو طرح را بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

انتهای پیام

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا