فرهنگ و هنر

آغاز ۹۰ روز جست‌وجو برای زندگی در مریخ

روزنامه اسپانیایی El Pais یک هفته پس از فرود در سیاره سرخ شروع به کاوش در کل قلمرو خود کرد. انتظار می رود تحقیقات ژو رونگ 90 روز جستجو برای یافتن نشانه های زندگی در مریخ را انجام دهد.

آلبرت کوچویی ، پخش کننده رادیو باسابقه که هر روز با مرور اخبار و عناوین رسانه های جهان ، مهمترین اخبار جهان را بیان می کند ، این جمله را در بالا بیان کرد.

به گزارش آپارات نیوز ، اخبار امروز (5 ژوئن) روزنامه های جهان به شرح زیر است:

گاردین در گزارشی با عنوان “سرقت پرواز” نوشت: “اتحادیه اروپا سقوط هواپیمای روزنامه نگار بلاروسی را دزدی دریایی می نامد.” در نتیجه ، این کشور تحریم هایی را اعمال خواهد کرد.

با این حال ، طبق گزارش فایننشال تایمز ، روسیه با عجله به این اقدام اشاره کرده است.

دیدگاه دیگر گاردین در مورد تجارت انگلیس با اتحادیه اروپا پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است. تجارت انگلیس با اتحادیه 23٪ کاهش یافت. البته گفته می شود که اپیدمی ویروس کرونا نیز در این وخیم نقش داشته است.

لوفیگارو در گزارشی تحت عنوان “قبل از دستیابی به راه حلی برای اسرائیل و فلسطین ، کارهای زیادی باید انجام شود” نوشت: “کارهای زیادی برای انجام وجود دارد.” ایالات متحده می گوید قبل از اینکه امید خود را از دست بدهیم کارهای زیادی باید انجام شود. این را وزیر خارجه آمریکا ، آنتونی بلینکن ، در سرزمین های اشغالی بیان کرد.

پس از آتش بس ، اسرائیل نیروهای خود را از مرز غزه بیرون کشید. بلینکن گفت: “پس از درگیری های خونین ، امید احترام و وحدت نیاز دو طرف درگیری است.”

* از حاشیه خبر:

روزنامه اسپانیایی El Pais در گزارشی تحت عنوان “گشت در مریخ” گزارش داد: “یک هفته پس از فرود در سیاره سرخ ، کاوشگر چینی شروع به کاوش در کل قلمرو خود کرد.” انتظار می رود تحقیقات ژو رونگ 90 روز جستجو برای یافتن نشانه های زندگی در مریخ را انجام دهد. گناه چینی توسط خورشید هدایت می شود. سلفی کاوشگر با دوربین متصل به آن صفحات خورشیدی پراکنده در سطح مریخ را نشان می دهد. نام کاوشگر “ژو رونگ” نام خدای افسانه ای آتش در ایمان چینی است. ایالات متحده همچنین با کاوشگر انحراف و هلی کوپتر خود خانه ای در سیاره سرخ ایجاد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا