اقتصادی

آمار خانه‌های خالی اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی اعلام شد

وزیر راه و شهرسازی از اعلام آمار خانه های خالی اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی خبر داد.

به گزارش آپارات نیوز، رستم قاسمی امروز، چهارم آذرماه در حاشیه بازدید از کمربندی پاکدشت در جمع خبرنگاران، درباره ثبت نام نهضت ملی مسکن گفت: تاکنون متقاضیان قابل قبولی در سامانه سامان ثبت نام کرده اند و همچنان وجود دارد. زمان ثبت نام.” برای استان تهران و به طور مشخص شهر تهران، چون جای توسعه چندانی وجود ندارد، اکثر شهرهای جدید و شهرهای اطراف برای ساخت مسکن برنامه ریزی شده اند. در خصوص پاکدشت بدون توجه به تعداد متقاضیان، وزارت راه و شهرسازی آمادگی تخصیص منابع و تسهیلات مورد نیاز برای ساخت مسکن را دارد.

قاسمی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر در سامانه سامان ثبت نام کرده اند، گفت: در یک ماه گذشته دو اتفاق در خصوص شرایط ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن رخ داده است. اولاً مجردها امکان ثبت نام در سامانه را دارند که باید در زمان تحویل واحد مسکونی مدارک ازدواج خود را ارائه دهند. فرم ج همچنین مدت طولانی تری را برای عدم مالکیت افراد در نظر گرفته بود که مصوبه جدید شورای عالی مسکن را کاهش داد.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی این اختیار را دارد که افرادی که مسکن ندارند بتوانند صاحب خانه شوند. اگر تعاونی هایی هستند که زمین دارند یا واحدهای آنها تکمیل نشده است، در طرح جهش تولید مسکن به آنها تسهیلات می دهیم و با همکاری آنها در ساخت مسکن و تحویل به متقاضیان همکاری می کنیم.

قاسمی در خصوص مالیات بر خانه های خالی نیز گفت: بخشی از خانه های خالی با خوداظهاری شناسایی می شود. وزارت راه و شهرسازی آمار خانه های خالی را که به صورت خودگزارشی تکمیل شده است، شناسایی کرده است. بیشتر خانه های خالی نیز متعلق به اشخاص حقوقی است که به سازمان امور مالیاتی ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا