اقتصادی

آمازون در روسیه جریمه شد

دادگاه مسکو شرکت آمریکایی آمازون را به دلیل حذف نکردن محتوای مربوط به مصرف مواد مخدر و خودکشی، چهار میلیون روبل (65000 دلار) جریمه کرد.

به گزارش آپارات نیوز، این اولین بار است که آمازون در روسیه جریمه می شود. روسیه دیگر شرکت های فناوری خارجی را به دلیل حذف نکردن محتوای غیرقانونی در این کشور جریمه کرده است. اما منتقدان می گویند که هدف مسکو محدود کردن نفوذ شرکت های فناوری غربی بود. به خصوص که مسکو نیروهای نظامی خود را به اوکراین فرستاد.

دادگاه منطقه تاگانسکی مسکو اعلام کرد که آمازون را در دو پرونده جداگانه چهار میلیون روبل جریمه کرده است، اما در بیانیه خود نامی از این موارد ذکر نکرده است. سرویس استریم توییچ آمازون نیز به دلیل حذف نکردن محتوای ممنوعه هشت میلیون روبل جریمه شد.

خبرگزاری اینترفاکس گزارش داد که آمازون به دلیل محتوایی در مورد توزیع مواد مخدر و اطلاعات در مورد نحوه خودکشی جریمه شد.

توییچ قبلا به دلیل میزبانی از مصاحبه های ویدئویی مشاور رئیس جمهور اوکراین که به گفته مسکو حاوی اطلاعات نادرست است، جریمه شده بود.

به گزارش خبرگزاری تاس، نیمی از جریمه Twitch مربوط به مصاحبه با مشاور رئیس جمهور اوکراین است که توسط یک وکیل روسی معروف به یک عامل خارجی انجام شده است.

متا پلتفرم توسط روسیه به دلیل فعالیت های افراطی مجرم شناخته شد و شبکه های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام آن ممنوع شد و گوگل به دلیل یک سری تخلفات جریمه شد و شرکت تابعه روسی آن اعلام ورشکستگی کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تنظیم کننده ارتباطات روسیه (Roscomnadzor) روز سه شنبه از گوگل خواست تا دسترسی به حساب YouTube شورای فدراسیون روسیه را بازگرداند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا