اقتصادی

آمدن رنگرز به کشتی فرنگی نباید یک سناریو باشد/ بنا چوب “منم منم‌هایش” را خورد!

در گفتگو با آنا

کارشناس کشتی فرنگی گفت: امیدوارم حضور رنجرز در کشتی فرنگی سناریو نباشد و در آستانه المپیک مردی که عصبانی یا خسته است به عنوان سرمربی برنگردد.

بهرام مشتخی در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره انتخاب حسن رنگرز به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی گفت: فکر می کنم رنجرز با توجه به شرایط فعلی می تواند تیم ملی کشتی را احیا کند. متاسفانه کشتی به نتیجه مورد انتظار در جام جهانی نرسید، البته مسابقات جهانی تمام شده و باید به فکر آینده باشیم. تا چند روز دیگر مسابقات زیر 23 سال در اسپانیا برگزار می شود و این تیم سرمربی ندارد. پس از آن در رده بزرگسالان مسابقات جام جهانی آذرماه در آذربایجان و سپس جام تختی برگزار می شود. انتخاب سرمربی کشتی بلافاصله بعد از جام جهانی کار درستی بود که فدراسیون انجام داد. در هر صورت او به بهانه خستگی از تیم جدا شد و باید هر چه زودتر یک نفر انتخاب می شد.

قبل از دنیا هیچکس جرات ساختن مکان را نداشت

وی بیان کرد: البته برخی معتقدند این کار با عجله انجام شده است اما با توجه به سابقه ای که رنگرز دارد به نظرم بهترین انتخاب بوده است. البته چند گزینه دیگر هم وجود داشت اما بعد از جمع بندی نهایی فدراسیون به سراغ رنجرز رفت. این در حالی است که برخی معتقدند باید زودتر این اتفاق می افتاد و سرمربی تیم ملی قبل از جام جهانی به شخص دیگری واگذار می شد، اما در آن زمان او شرایط خاص خودش را داشت. اول اینکه هیچکس به ساختمان نمی آمد و ریسک می کرد و دوم اینکه فدراسیون هم نمی آمد. به هر حال اگر این تیم با سرمربی جدید نتیجه نگرفت، همه فدراسیون را مقصر ایجاد تغییرات در آستانه مسابقات جهانی می دانند. به هر حال باید باخت تیم بنا را بپذیریم و دیگر عملکرد او را زیر سوال نبریم. این اتفاق نباید بیفتد، زمانی که روس ها در مسابقات جهانی حضور نداشتند، بهترین شانس برای تیم ملی کشتی فرنگی ایران برای قهرمانی بود، به خصوص که آنها سال گذشته تنها با 6 امتیاز اختلاف با روسیه به نایب قهرمانی دست یافتند.

چوب موز خودش را خورد

مشتاقی با بیان اینکه نباید انتقاد را ادامه داد، گفت: باید به سمت انصاف احترام بگذاریم. بنا برای کشتی تلاش زیادی کرد. گاهی اوقات کار نمی کرد. اگر این تیم در مسابقات جهانی نتیجه نگیرد و دور از انتظار به نظر برسد. در واقع او بهای خود را پرداخت کرد. من معتقدم به خاطر چوب آن مرا هم خورد. او تصمیمات اشتباه بسیاری گرفت و در نهایت خود را از دست داد. برگزاری مسابقات یکی از تصمیمات مهم و تاثیرگذار در کشتی است که بنا آن را حذف کرد و با نظر شخصی خود جلو رفت. در نهایت دود به چشمش رفت و خسارت وارد کرد. تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی از هر نظر بد بود. کشتی گیران نتوانستند با حریفان خود رقابت کنند. کشتی گیر جوان ما نتوانست مقابل کشتی گیر بالای 30 سال پیروز شود. این نشان می دهد که یا تمرینات زیادی داشته اند یا اصلا تمرین نکرده اند.

مردی که عصبانی یا خسته می شود نباید به کشتی برگردد

پیشکسوت کشتی ایران به اختلافات کشتی گیران در اردوی تیم ملی اشاره کرد و گفت: پرونده کشتی در مسابقات جهانی بسته شده است. متاسفانه یکی از مسائل خطرناکی که در حال حاضر در کشتی شاهد آن هستیم، اختلاف بین کشتی گیران است و از اینجا می توانم بگویم که اگر این روند ادامه پیدا کند، زنگ خطر برای کشتی به صدا در می آید. بدیهی است که رنجرز می تواند این حاشیه ها را جمع کند و مهمتر از همه کشتی گیران او را دوست دارند، چیز خوبی است. امیدوارم حضور رنجرز در کشتی ایران سناریویی نباشد و در آستانه المپیک مرد عصبانی یا خسته را به عنوان سرمربی برنگردانند. در المپیک فرانسه قطعا روی سکو خواهیم بود اما به شرطی که از هم اکنون برنامه ریزی کنیم و شرایط کشتی را هموار کنیم. حالا مهم ترین تصمیم در کشتی حفظ انتخابی تیم ملی است تا این تقسیم بندی و اختلاف بین کشتی گیران از بین برود.

انتخاب مهمترین تصمیم در کشتی است

وی تاکید کرد: در حال حاضر تیم کشتی تیم بسیار خوبی است، نه تنها نفرات اول عالی هستند بلکه نفرات دوم و سوم ما هم خیلی خوب کشتی می گیرند و این تیم می تواند سکوی المپیک را کسب کند اما به شرطی که اختلاف ذائقه را باید کنار گذاشت. کشتی گیران باید بر اساس گزینش به اردوی تیم ملی دعوت شوند، اکنون 20 استان از برگزار نشدن انتخابی ناراضی هستند و کشتی گیران بر اساس سلیقه انتخاب می شوند.

انتهای پیام/4057/

دکمه بازگشت به بالا