جامعه

آیا دوربین‌ها افراد بدون ماسک را جریمه می‌کنند؟ تکلیف متخلفان کرونا در اتوبوس‌ها

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: در اتوبوس ها به افراد بدون نقاب اخطار داده می شود و ما به آنها اطلاع داده ایم كه مأموران به طور تصادفی اتوبوس ها را متوقف كرده و هشدار می دهند.

سردار حسین رحیمی در مصاحبه با آپارات نیوز ، وی با بیان اینکه گشت های مشترک پلیس ، وزارت بهداشت ، اصناف و … پس از تأیید و درخواست ستاد مبارزه با فساد کرونا در تهران راه اندازی شده است ، گفت: تقریباً سه هفته است که اخطارها را شروع کرده ایم ، همراه و غیره ، و برای حدود یک هفته جریمه با اصناف و وسایل نقلیه همراه با ادامه اخطار برخورد شد و هر دو راهنما و جریمه انجام شد.

وی با بیان اینکه این موضوع بهداشت عمومی بالاترین اولویت در بین پلیس است ، ادامه داد: تأمین ایمنی و بهداشت و هشدار به افرادی که پروتکل ها و مقررات را رعایت نمی کنند و زندگی و سلامتی دیگران را به خطر می اندازند. است. طبق ستاد ملی مبارزه با کرونا ، استفاده از ماسک در خانه اجباری است و همه شهروندان باید از آنها استفاده کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ، با بیان اینکه تاکنون ده ها هزار اخطار صادر شده است ، گفت: چنین خودروها و اصنافی که مطابق پروتکل ها نیستند نیز جریمه و پلمب شده اند.

رحیمی درباره جریمه های عابران پیاده نیز گفت: در مورد عابران پیاده در حال حاضر فقط موضوع اخطارها مطرح می شود و گشت های ما بیشتر به این افراد هشدار می دهند و قانون و جریمه ای وجود ندارد. البته همانطور که قبلاً گفتیم افراد داخل ماشین باید ماسک بزنند و فقط وسایل نقلیه تک سرنشین به دلیل استفاده نکردن از ماسک جریمه نمی شوند وگرنه برای راننده بدون نقاب و برای هر مسافر یا مسافر 100 هزار تومان پرداخت می شود که ماسک ندارد ، 20،000 تومان جریمه نقدی صادر می شود.

وی همچنین در مورد ساعت کاری گشت های نظارتی و تیم های پلیس گفت: استفاده از ماسک برای تمام ساعات شبانه روز است و حضور پلیس و رسیدگی به تخلفات و جریمه ها 24 ساعت انجام می شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به این س whetherال که آیا بازداشت افراد به دلیل پوشیدن ماسک و رعایت نکردن پروتکل ها امکان پذیر است ، گفت: بحث بازداشت وجود ندارد و فقط اخطار و جریمه نقدی است.

به گفته رحیمی ، نگرش متفاوتی به سودجویان ، مجرمان ، ذخایر مقالات بهداشتی و … وجود دارد و قطعاً دستگیر خواهند شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ، خواه ماشین های افراد بدون نقاب با دوربین جریمه شوند یا خیر ، گفت: موضوع دوربین منتفی است و ماموران ما با چشم خود این پرونده را مشاهده می کنند.

وی همچنین در مورد انطباق با پروتکل ها در ناوگان حمل و نقل عمومی ، به ویژه اتوبوس ها گفت: “در مترو که از ورود افراد غیرمسلح جلوگیری می شود ، به افراد غیر ماسک نیز در اتوبوس ها اخطار داده می شود و علاوه بر این ما تصادفی بودن افسران را اعلام کردیم ” اتوبوس نگه دارید و هشدار دهید. در این بین هیچ اشاره ای به مسافر نشده است اما این فقط یک هشدار است.

رحیمی افزود: در تمام این موارد ، مأموران پلیس ماسک رایگان بین غیرنظامیان ، به ویژه افرادی که توانایی خرید و تهیه ماسک را ندارند ، توزیع کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا