ورزشی

ابراز تاسف از حاشیه‌سازی‌ها درمورد سفر تیم ملی فوتبال ایران به لبنان

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان با جرج کلاس وزیر ورزش و جوانان لبنان و زید خیامی مدیرکل این وزارتخانه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آپارات نیوز، در این دیدار که در محل وزارت ورزش و جوانان لبنان برگزار شد، بر همکاری مشترک دو کشور در حوزه ورزش و جوانان تهران و بیروت تاکید شد.

در این دیدار عباس خامه یار رایزن فرهنگی ایران پیام شفاهی سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان کشورمان را به همتای لبنانی خود مبنی بر لزوم توسعه همکاری های دو کشور ابلاغ کرد.

وی با تشکر از میزبانی دولت لبنان از تیم ملی کشورمان در مسابقات اخیر و ابراز تاسف از برخی حاشیه های رسانه ای گفت: از اینکه تیم ملی من قهرمان شد بسیار خوشحالم اما این دو تیم نماینده جوانان دو کشور در فضایی سرشار از عشق و محبت هستند. دوستی آنها بازی را تمام کردند، من افتخار می کنم و این هدف اصلی و نهایی ورزش و مسابقات بین المللی است و باید به این روحیه عالی احترام گذاشت.

وزیر ورزش و جوانان لبنان ضمن تشکر از پیام صمیمانه وزیر ورزش و جوانان کشورمان و دکتر. خامه‌یار علاقه‌مندی خود را برای توسعه و گسترش همکاری‌های ورزشی برای تلاش‌های مؤثر، ارزشمند و الزام‌آور روابط فرهنگی ایران و لبنان ابراز کرد. فعالیت های جوانان با ایران بیان.

جرج کلاس در ادامه به حضور تیم ملی کشورمان در لبنان اشاره کرد و ضمن انتقاد از حواشی مربوط به حضور تیم ملی فوتبال ایران در این کشور، عزت و حیثیت تک تک بازیکنان و اعضای کادرفنی ایران را مورد انتقاد قرار داد. ورزش لبنان را بلد بود.

وی همچنین با عذرخواهی از هرگونه سوءتفاهم که باعث رنجش بازیکنان و کادر فنی تیم ملی کشورمان شده است، برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت کرد.

وزیر ورزش و جوانان لبنان در ادامه به برخی تلاش‌ها برای تیره‌کردن روابط دو کشور اشاره کرد و گفت: روابط عمیق و تاریخی ایران و لبنان قوی‌تر از آن است که با دامن زدن به برخی حاشیه‌ها آسیب ببیند.

وی افزود: تیم فوتبال ایران چهره درخشان فوتبال آسیاست که قابل احترام است.

کلاس گفت: امیدوارم با بهبود آینده لبنان، حقیقت ایمان و سخنان خود را در مورد ورزش ایران ثابت کنیم.

راهبردهای توسعه همکاری های علمی و میدانی مشترک بین دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رایزن فرهنگی کشورمان ضمن دعوت از جورج کلاس و زید خیامی برای سفر به ایران، از فعالیت های وزارت ورزش جمهوری اسلامی ایران که بر بیش از 20 هزار باشگاه ورزشی در زمینه های مختلف نظارت دارد، صحبت کرد.

خامه یار همچنین از وزارت ورزش و جوانان لبنان به ویژه آقای دکتر قدردانی کرد. کلاس و آقای خیامی با تاکید بر اینکه رایزن فرهنگی ایران در لبنان از هرگونه پیشنهاد برای توسعه همکاری مشترک با وزارت فرهنگ و جوانان لبنان استقبال می کند.

از سوی دیگر «زید خیامی» مدیرکل وزارت فرهنگ و جوانان لبنان ضمن تمجید از تیم ملی و تیم های باشگاهی ایران در تمامی عرصه ها گفت: دیدار تیم های ملی ایران و لبنان یک مسابقه است. تجلی اخلاق ورزشی و روحیه صالح، عناصر مختلف را متحد می کند.

خیامی با اشاره به همکاری های گسترده ورزشی ایران و لبنان در گذشته، آمادگی این وزارتخانه برای احیای قراردادهای قلبی و امضای تفاهم نامه های جدید با وزارت ورزش و جوانان را اعلام کرد و به ویژه از رایزنی در خصوص مفاد برنامه اجرایی خبر داد. تفاهم نامه های مشترک در حوزه ورزش و جوانان

پیش از پایان این نشست، آثار هنری و ادبی مسیحیان لبنان درباره اهل بیت(ع) و بازتاب این آثار در ایران به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وزیر ورزش و جوانان لبنان که خود از نویسندگان برجسته مسیحی و عاشق اهل بیت و استاد ادبیات دانشگاه لبنان است، ضمن ابراز خرسندی از علاقه ایران به آثار نویسندگان مسیحی لبنانی، گفت: علاقه مندی ایران به آثار نویسندگان مسیحی لبنان است. در مردم لبنان نیز نشان دهنده پیشینه تاریخی روابط دو کشور و ریاضت آنهاست.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا