اقتصادی

احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید تا سال ۱۴۰۳

معاون وزیر برق و نیرو گفت: با تلاش کامل وزارت صمت و نیرو ، تفاهم نامه ای برای ساخت 10 هزار نیروگاه مگاواتی برای شرکت های صنعتی و معدنی منعقد شده است و این نیروگاه ها وارد مدار تا تابستان 1403. ”

به گزارش آپارات نیوز ، امروز در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت نیرو و وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، همایون حایری حداقل 10 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاه ایجاد کرد و اعلام کرد که مصرف سالانه انرژی صنایع کل مصرف انرژی در کشور 37 درصد مربوط به صنایع است که حدود 40 میلیارد کیلووات ساعت آن مربوط به مصرف صنایع پر رونق فولاد است.

وی گفت: این تفاهم نامه به منظور تأمین برق مطمئن و پایدار در بخش صنعتی و معدنی کشور تنظیم شد و در تابستان 1403 این میزان ظرفیت نیروگاه در مدار قرار گرفت.

حایری با بیان اینکه بسته حمایتی ویژه سرمایه گذاران مطابق این تفاهم نامه تنظیم شده است ، تاکید کرد: این بسته با تأمین منبع برق پایدار و قابل اعتماد ، تامین نیازهای توسعه ای آنها و کمک به صنعت برق کشور به نفع صنایع کشور خواهد بود. در بخش
معاون وزیر برق و انرژی با اشاره به اینکه حداکثر ظرفیت مصرف غیر همزمان همه صنایع در حال حاضر حدود 22000 مگاوات و ظرفیت مصرف همزمان حدود 17000 مگاوات است ، گفت: این تفاهم نامه تولید برق برای صنایع ، به ویژه در طول توسعه صنعتی.
به گفته وی ، این همکاری بین دو وزارتخانه می تواند نقطه عطفی برای سایر فعالیت های مشترک باشد و منافع اقتصادی قابل توجهی را برای دو وزارتخانه به همراه داشته باشد.
وی گفت: “با فناوری پیشرفته ای که در صنعت برق وجود دارد ، کارهای مهم دیگری را می توان انجام داد.”
وی ابراز امیدواری کرد که این اتحاد و تفاهم بین دو وزارت نیرو و سکوت منجر به توسعه اقتصادی بیشتر کشور شود.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا