استانها

اختصاص ۳۰ هکتار زمین برای خانواده‌های دارای سه و چهار فرزند چهارمحال و بختیاری

اختصاص ۳۰ هکتار زمین برای خانواده‌های دارای سه و چهار فرزند چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز ازچهارمحال وبختیاری ،خدایار باقری مدیرکل راه و شهرسازی استان در نشست قرارگاه جوانی جمعیت چهارمحال و بختیاری افزود: روند واگذاری زمین به خانواده‌های سه و چهار فرزندی همچنان ادامه دارد.

وی اظهار کرد: تاکنون ۱۳هزار و ۶۳۱ خانوار سه و چهار فرزند استان برای دریافت زمین در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که از این شمار ۱۳هزار و ۱۹۸ خانوار شهری و ۴۳۳خانوار روستایی بوده است.

باقری افزود: از این تعداد هفت هزار و ۷۲۵ نفر دارای فرزند سوم و پنج هزار و ۴۷۳ نفر دارای فرزند چهارم هستند.

وی اظهار کرد: تا این لحظه ۶ هزار و ۳۸۲ نفر تشکیل پرونده داده و از این میزان با توجه به واگذاری‌هایی که انجام شده به ۲۸ درصد این جمعیت زمین تخصیص و قرارداد تحویل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: این تعداد افراد ثبت‌نام شده در سامانه از کل ۴۳ شهر استان هستند که تاکنون در ۲۲ شهر این استان زمین تخصیص داده شده است.

وی یادآور شد: بیشترین جمعیت متقاضی در شهر لردگان با چهار هزار و ۱۶۸ نفر است که به دلیل محدودیت زمین تاکنون توانسته‌ایم پنج درصد را توانسته‌ایم پوشش بدهیم.

باقری در خصوص پرداخت هزینه‌های آماده‌سازی زمین گفت: خانواده‌های سه فرزندی طبق قانون باید هزینه‌های آماده‌سازی را به صورت اقساط در مدت هشت سال بپردازند.

وی یادآور شد: با توجه به میزان زمین تامین شده برای پوشش جمعیت ثبت‌نامی حدود ۳۹۰ هکتار دیگر زمین نیاز است.

46

دکمه بازگشت به بالا