اردبیل استان پیشرو در تبلیغ و ترویج فرهنگ حسینی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اردبیل استان پیشرو در تبلیغ و ترویج فرهنگ حسینی است - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام مسعود صفی یاری صبح پنجشنبه در سفر به اردبیل و در نشست با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: هدف از سفرهای استانی مشاهده عینی فعالیت‌های خلاقانه در راستای اجرای عملیات‌های ویژه سازمان تبلیغات اسلامی و احصای مشکلات و نیازمندی‌های استان در حوزه فرهنگی و تبلیغی است.

وی با اشاره به اینکه نشر خوبی‌ها با محوریت «تقویت پیوند اجتماعی» مورد تاکید سازمان تبلیغات اسلامی است، خاطرنشان کرد: نشر خوبی‌ها با محوریت «تقویت پیوند اجتماعی» از مأموریت‌های مورد تاکید سازمان تبلیغات اسلامی در راستای رفع مشکلات و امید آفرینی در جامعه است.

رئیس گروه برنامه ریزی و مطالعات راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: طی بررسی‌های انجام شده نتایج به دست آمده در جلسات مرکز مطرح و برای رفع مشکلات و نیز ارتقای میزان پیشرفت فعالیت‌ها برنامه ریزی خواهد شد.

حجت الاسلام صفی یاری بر ضرورت هم سو بودن نگاه ستاد و صف در سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد و افزود: برای پیشبرد بهتر امور، باید ادارات تبلیغات اسلامی استان‌ها بیش از پیش با سازمان تبلیغات اسلامی همسو بوده و عملیات ابلاغی و مأموریت‌های سازمان را متناسب با زیست بوم منطقه خود اجرا کنند.

وی با بررسی گزارش عملکرد اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در عملیات محرم و صفر، این استان را پیشرو در ترویج فرهنگ حسینی و برگزاری برنامه‌های عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) عنوان کرد و گفت: در استان اردبیل طبق گزارش جامع محرم و صفر، عزاداری ماه محرم در اردبیل با نظم و محتوای فاخر از ذیحجه آغاز و با برنامه‌های تبیینی اجرا می‌شود.

رئیس گروه برنامه ریزی و مطالعات راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی کشور عناوین مورد تاکید این سازمان را یادآور شد و بیان کرد: معرفی کارشناس برنامه ریزی فرهنگی، معرفی نماینده ثابت عملیات‌های ویژه، تکمیل کار برگ شهدای اغتشاشات، توجه به عملیات ایام فاطمیه و توجه ویژه به جهاد تبیین در تمامی برنامه‌های فرهنگی، قرآنی و تبلیغی و.. از عناوین مورد توجه سازمان تبلیغات اسلامی در راستای اجرا در ادارات تبلیغات اسلامی استان‌ها است.

ادارات تبلیغات اسلامی باید محور جریان فرهنگی در استان‌ها باشند

رئیس منطقه‌ای معاونان فرهنگی شمالغرب سازمان تبلیغات اسلامی کشور نیز در این دیدار در سخنانی اظهار کرد: تمامی عملیات‌های سازمان تبلیغات اسلامی باید با پیوست کار ویژه و نیز فعالیت‌های جاری سازمان تبلیغات اسلامی انجام شود.

حجت الاسلام رحمان خضرلو افزود: ادارات تبلیغات اسلامی در هر استان باید در راهبردی و جهت دهی جریان فرهنگی فعال بوده و محوریت جریان تبلیغی را برعهده گرفته و به نحو شایسته در تقویت فرهنگ دینی منطقه خود فعالیت کند.

رئیس منطقه‌ای معاونان فرهنگی شمالغرب سازمان تبلیغات اسلامی کشور با استناد به فعالیت‌های ماه محرم و صفر، افزود: نشر خوبی‌ها توجه جدی به جهاد تبیین، تقویت اتحاد و همدلی حول محور امام از مهم‌ترین سرفصل‌های مورد انتظار سازمان تبلیغات اسلامی در ماه محرم و صفر بود که باید بازخورد این فعالیت‌ها و میزان موفقیت مورد بررسی قرار گیرد.

دکمه بازگشت به بالا