فرهنگ و هنر

از این تابلو نقاشی چه می‌دانید؟

استاد امپرسیونیسم ، کلود مونه ، علاقه زیادی به ایجاد نقاشی هایی در قالب مجموعه های مختلف داشت و “چمن خشک” یکی از این مجموعه ها بود.

به گزارش آپارات نیوز ، 15 نقاشی با عنوان “چمن خشک” توسط مونه در زمان های مختلف روز و در فصول مختلف خلق شده و در سال 1891 در گالری دیوراند-روئل به نمایش گذاشته شده است.

در مجموع ، “اسکار کلود مونه” 25 نقاشی با این موضوع خلق کرد. در این مقاله ، ما یکی از مشهورترین نقاشی های مجموعه “برجستگی های چمن خشک” را ارائه می دهیم. “خط الراس چمن خشک” متعلق به سال 1890 است.

“خط الراس چمن خشک” متعلق به سال 1890 است

این نقاشی که مدت ها در مجموعه های خصوصی نگهداری می شد ، در حراجی ساتبی به قیمت 110.7 میلیون دلار در سال 2019 فروخته شد و رکوردی برای کارهای مونه به ثبت رساند.

سال 1890 یک نقطه عطف مهم در زندگی کلود مونه بود. او امسال 50 ساله شد و برای اولین بار ملکی خرید. البته این خانه و باغ معروف روستای Giourney در فرانسه بود.

در واقع ، توده چمن خشک در زمین های اطراف خانه او مونه را به ایجاد این مجموعه نقاشی الهام داد.

در آن زمان در یکی از روستاهای فرانسه ماشین خرمن کوبی وجود نداشت و گاهی ماه ها طول می کشید تا صبر کند تا یکی از این ماشین ها به روستاها برسد ، بنابراین ارتفاع این تپه ها به بیش از 3 متر و گاهی 6 متر و چگونه ترتیبش بسته به منطقه متفاوت است.

برجستگی های ظریف و طلایی که در نقاشی های مونه دیده می شود ، ظاهراً برجستگی هایی است که به طور منظم در منطقه نورماندی جمع می شوند. برجستگی های استوانه ای با گنبد.

چشم انداز بی نظیر ، ترکیب پرانرژی این تابلو و نور چشمگیر این تابلو ، آن را به یک اثر مسحورکننده تبدیل کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا