حوادث

استقرار ۲۵ تیم چک و خنثی درپایانه‌های مرزی با عراق/ ۴۰ متخصص ایکس ری برای چک امنیتی زائران

آپارات نیوز/خوزستان رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه 40 متخصص رادیوگرافی برای بررسی امنیتی زائران به کار گرفته شده اند، گفت: همچنین 25 اکیپ بی طرف چک برای رسیدگی به موارد مشکوک در پایانه مستقر شده اند.

سردار مهدی معصوم بیگی امروز (23 شهریور) در بازدید از مرز شلمچه با آرزوی قبولی زائران زائران، اظهار داشت: در درجه اول به همت همکاران ما در معاونت فرهنگی و اجتماعی فرج و مجموعه های استانی است که این روزها زحمات زیادی را متحمل شده است.از نظر اخبار و مستندات در خصوص زحمات نیروی انتظامی، مرزبانی و سایر رده ها پوشش مناسبی دارد.

به گزارش آپارات نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی با بیان اینکه در حوزه پلیس پیشگیری در 3 محور ماموریت داشتیم، خاطرنشان کرد: در حوزه زمینی، ریلی و هوایی مجموعه پلیس پیشگیری انجام شد. ماموریت های گسترده ای را بر عهده داشتند که در این راستا با تشکیل پایگاه ابوذر در این کلانتری و همچنین ایستگاه های تاکتیکی در پلیس فرودگاه و پلیس راه آهن به وظیفه خود برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم عمل کردند.

سردار معصوم بیگی در قسمت اول مربوط به حوزه زمینی، ماموریت های اساسی را ایمن سازی محورهای مواصلاتی عنوان کرد و گفت: این محورها با گشت های خودرویی و موتوری و همچنین ایست بازرسی سیار و ثابت توسط ماموران رصد می شود. قرار داشت

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه 500 کلانتری، کلانتری و کلانتری در این محورها و پایانه های مواصلاتی وظیفه تامین امنیت زائران و حفظ نظم و انضباط در مسیرهای مواصلاتی را بر عهده دارند، گفت: خوشبختانه تا این لحظه ، وظایف خود را به خوبی انجام دادند و مأموریت های خود را به درستی انجام دادند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه تمرکز تیم پلیس پیشگیری برای پیشگیری از سرقت مراکز جمعیتی از جمله مسافرخانه ها و زائرسراهایی که در حاشیه جاده ها وجود دارد بود، خاطرنشان کرد: حضور در مساجد، مدارس و حسینیه ها که جمعیت زیادی در آن حضور دارند. همچنین از جمله مواردی که پلیس پیشگیری می تواند با تمرکز بر آنها از سرقت جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه حدود 50 هزار خودرو در پارکینگ های مرز شلمچه پارک شده است، گفت: خوشبختانه با تمرکز پلیس پیشگیری بر این نقاط و حضور مستمر آنها تاکنون گزارشی مبنی بر سرقت نداشته ایم.

سردار معصوم بیگی به بازدید میدانی از مرزهای شلمچه اشاره کرد و افزود: کنترل لایه به لایه جمعیت برای جلوگیری از ازدحام در مرزها از دیگر مواردی بود که پلیس پیشگیری در این زمینه به خوبی به وظایف خود عمل کرد.

وی با اشاره به ورود 100 هزار زائر به صورت هوایی برای زیارت اربعین به عراق گفت: امنیت فرودگاه های هدف از دیگر مواردی بود که پلیس پیشگیری به خوبی از عهده آن برآمد.

سردار معصوم بیگی به تردد تعدادی از زائران با استفاده از خطوط ریلی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه همکاران ما نیز در این زمینه توانسته اند به وظایف خود عمل کنند و تاکنون مشکل خاصی نداشته ایم.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه 40 متخصص رادیوگرافی برای بررسی امنیتی ورود زائران به کار گرفته شدند، گفت: همچنین 25 تیم کنترلی بی طرف برای برخورد با موارد مشکوک در پایانه های مرزی مستقر شدند.

وی در پایان افزود: مجموعه پلیس پیشگیری مانند سایر ادارات نیروی انتظامی، یگان ویژه، مرزبانی و … می تواند در این ماموریت گسترده به خوبی عمل کند و از این بابت خدا را شاکریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا