فرهنگ و هنر

افتتاح بنیاد ایرج زند با حضور هنرمندان

بنیاد ایرج زند (نقاش و مجسمه ساز ایرانی) کار خود را در روز جمعه 7 اکتبر 1400 طی مراسمی با حضور هنرمندان آغاز می کند و عموم مردم می توانند از 9 اکتبر 2009 از آن بازدید کنند. این بنیاد با مدیریت مانی زند شروع به کار کرد.

به گزارش آپارات نیوز ، سایه بریمانی – همسر و عضو هیئت مدیره – با اشاره به روابط عمومی بنیاد ایرج زند ، در مورد بنیاد و مراسم تحلیف گفت: “پس از مرگ ایرج زند در سال 2006 ، به فکر” ایجاد بنیاد از طرف دیگر ، ما می توانیم به طور قانونی از مالکیت آثار ایرج زند محافظت کنیم. بهترین زمان برای ایجاد بنیاد در این زمان است ، زیرا نسلی که ایرج با آن در ارتباط بوده است ، و نیز نسلی که برای او وجود دارد. هنوز وجود دارد و فعال است. اگرچه نسل های بعد از ایرج او را بسیار کمتر می شناسند و اگر تاسیس بنیاد به سال های بعد موکول شود ، هیچ ارتباطی بین ما و مجموعه هنرمندان جدید وجود ندارد. تعهد احساسی ایرج با این دو نسل می توان با ایجاد بنیاد بهتر شکل گرفت.
مدیر بنیاد ایرج زند در مورد اهداف بنیاد افزود: یکی از اهداف بنیادهای هنرمندان در سراسر جهان جلوگیری از کپی آثار و اطمینان از اصالت آثار تعیین شده است. یکی از مهمترین فعالیتهای بنیاد ایجاد آرشیو اصولی و صحیح آثار و داشتن هویت و ثبت قانونی آنها است.
وی گفت: کار دیگری که بنیاد می تواند انجام دهد ، گسترش هنر هنرمند در بین مردم است. اگر یک اثر اصلی توسط یک هنرمند فروخته شود و شخص دیگری وارد خانه آنها شود ، کاملاً متعلق به خود او است و هیچ کس دیگری نمی تواند آن را ببیند یا داشته باشد. اما من فکر می کنم بنیاد می تواند آثاری را که دارد به شکل های دیگر مانند پوستر یا نمونه های حجمی و غیره قرار دهد. تهیه کنید تا آنها نیز از دیدن این آثار بهره مند شوند. این کار با آثار بسیاری از هنرمندان برجسته جهان انجام می شود.

سایه بریمانی همچنین درباره مراسم افتتاح بنیاد ایرج زند گفت: مراسم افتتاحیه بنیاد روز جمعه 7 مهرماه در محل بنیاد برگزار می شود و از هنرمندانی که همراه او بودند و همچنین هنرمندان جوان دعوت شد. برای شرکت در مراسم. “همزمان با مراسم افتتاحیه ، نمایشگاه دو نسل از هنرمندان در بنیاد برپا می شود.

مراسم افتتاحیه بنیاد ایرج زند مطابق پروتکل های بهداشتی روز جمعه 16 آنلاین 1400 به آدرس بنیاد: خیابان کریم خان زند ، جنوبی کوچه وحدتی منش برگزار می شود.
ایرج زند ، نقاش و مجسمه ساز در سال 1329 در تهران متولد شد و در دانشکده هنرهای زیبا تهران تحصیل کرد. آثار متعددی از نقاشی ها و مجسمه های ایرج زند به یادگار مانده است که برخی از آنها در پارک های تهران و اصفهان نصب شده است. همچنین چندین نقاشی دیواری از وی در سالن اجتماعات سازمان توسعه و نوسازی و نقاشی روی دیوار کلیسای St. ماری آوینیون در فرانسه
ایرج زند در دسامبر 2006 به دلیل بیماری درگذشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا