اقتصادی

افزایش بحران گرسنگی در کانادا/ از هر 5 کانادایی 1 نفر گرسنه است

افزایش بحران گرسنگی در کانادا / از هر 5 کانادایی 1 نفر گرسنه است

افزایش تورم و افزایش هزینه مسکن باعث شده است که یک پنجم کانادایی ها با گرسنگی و ناامنی غذایی مواجه شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آپارات نیوزدر پی تحقیقات انجام شده توسط بانک غذای کانادا، نشان می دهد که افزایش تورم و افزایش هزینه مسکن باعث افزایش چشمگیر تعداد قحطی ها و ناامنی های غذایی در این کشور شده است و بسیاری از مردم گرسنه و ناامن هستند. به گذشته غذا از بین رفته است.

این موسسه خیریه اعلام کرده است که حدود 7 میلیون نفر، یعنی یک نفر از هر 5 کانادایی، گرسنگی را گزارش کرده اند.

کریستین بیردزلی، رئیس بانک غذای کانادا در بیانیه ای اعلام کرد که تابستان امسال سخت ترین تابستان برای بانک های مواد غذایی کانادا در 41 سال گذشته بوده است.

تحقیقات این سازمان نشان می دهد که 61 درصد کانادایی ها از هزینه مسکن شکایت دارند و معتقدند گرانی مسکن در این کشور مانع از دریافت غذا می شود. برخی افراد مدعی هستند که هزینه مسکن در سال های اخیر دو برابر شده است. با توجه به مشکلات به وجود آمده از جمله: افزایش سریع تورم، افزایش قیمت کالاها و خدمات اساسی و اپیدمی کرونا، جای تعجب نیست که اکنون شهروندان کانادایی بیش از گذشته تحت فشار مالی قرار بگیرند.

بزرگترین نشانه تاثیر تورم بر ناامنی غذایی در کانادا این است که چرا مردم به بانک های مواد غذایی روی می آورند. بیردزلی گفت: در گذشته مردم به دلیل نداشتن شغل یا درآمد کم به این بانک ها مراجعه می کردند، اما در 6 ماه اخیر کانادایی ها به دلیل افزایش هزینه مسکن، گاز، انرژی با مشکلاتی مواجه شده اند. بنابراین باید راه‌حل‌های بلندمدت‌تری برای مبارزه با گرسنگی و ناامنی غذایی در کشور پیدا شود.»

او معتقد است که حتی اصلاحات اجتماعی کانادا نیز نتوانسته است فشار جدید تورم و افزایش هزینه مسکن را در سراسر کشور کاهش دهد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا