اقتصادی

افزودن پیوست مهارتی به فعالیت پارک‌های علم و فناوری

معاون وزیر کار با اعلام اینکه الحاق به انقلاب چهارم صنعتی با کمک نیروهای ماهر و آموزش دیده صورت گرفت، از اضافه شدن پیوست های مهارتی به فعالیت پارک های علم و فناوری خبر داد.

غلامحسین حسینی نیا در مراسم امضای تفاهم نامه با پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مستقر در استان البرز که با هدف توسعه مهارت آموزی انجام شد، گفت: وظیفه ما این است که افراد را برای کارهای آینده آماده کنیم. حوزه همکاری ICT ما

وی افزود: به همین منظور و در قالب همین تفاهم نامه، 31 مرکز استانی در این زمینه با کمک امکانات فنی و حرفه ای در کشور ایجاد می شود که معرفی این شتاب دهنده ها که علمی هم هستند را دنبال خواهد کرد. – و پارک های فناوری. به مأموریت ذاتی. آنها خود را در مأموریت پیاده سازی مهارت های پیوست می بینند.

حسینی نیا افزود: با اجرای این طرح امکان ارائه آموزش های مهارتی به تکنسین ها، متخصصان و افراد ماهر در حوزه ICT فراهم می شود تا شاهد مشاغل جدید در کشور در این بخش باشیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه ورود به انقلاب چهارم صنعتی با کمک نیروهای ماهر و آموزش دیده صورت گرفت، گفت: برای این منظور پیوست های مهارتی را به فعالیت های انجام شده در علم اضافه خواهیم کرد. پارک های فناوری باشد، اضافه شود. .رد.

معاون وزیر کار با اشاره به اهمیت توسعه هوش مصنوعی برای دستیابی به بازارهای بیشتر، گفت: کشورهایی که در این بخش موفق‌تر بوده‌اند، می‌توانند امکان رقابت و فرصت‌های بازار را از بین ببرند و به همین دلیل باید اقدام کنیم. باید به خوبی حذف شود تا با تربیت نیروهای توانمند و توانمند شاهد توسعه فناوری های برتر در فعالیت های روزمره و رشد صادرات کشور باشیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا