استانها

افق روشن خودکفایی در صنعت چاپ در البرز

به گزارش آپارات نیوز از البرز؛ معاون وزیر در این بازدید بیان کرد: این افق و چشم‌انداز روشن چندان دور و بعید نیست و حضور چنین مجتمع‌ها و مراکز صنعتی نشانگر این است که با انگیزه، امید و اراده، غیرممکن‌ها در کشور ممکن شده است.

وی آینده صنعت چاپ و نشر و بسته‌ بندی کشور را بسیار درخشان عنوان کرد و گفت: امید است با حمایت دولت این کار تسریع شود.

دکتر احمدوند وجود چنین مراکز بسته بندی در نزدیکی پایتخت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این هم‌جواری یکی از نیازهای مهم کشور در پخش و بسته‌بندی را رفع و افق روشنی را در این صنعت ترسیم کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: گاهی به دلیل مشکلات بیرونی روند توسعه با کُندی روبه‌رو می‌شود ولی همت تولیدکنندگان و صنعتگران این است که با راه‌اندازی و تقویت بخش‌های مختلف صنعتی نیازهای صنایع را به تدریج رفع و به خودکفایی برسیم. البته در بعضی از حوزه‌ها هنوز با مشکلاتی روبه‌رو هستیم که امیدوار هستیم با افزایش تولید و تقویت بهره‌وری و همچنین تولید ماشین آلات گام‌های موثرتری برداریم که این امر مستلزم منطق و استراتژی لازم است.

وی در ادامه به نیاز البرز به یک اتحادیه استانی در زمینه چاپ و نشر اشاره و ابراز امیدواری کرد: به همت وزارت فرهنگ و ارشاد جایگاه واقعی چاپ و بسته بندی در البرز تبیین شود.

وی در ادامه اظهار کرد: مایه مباهات است که بسیاری از تولیدکنندگان و صنعتگران به دور از حواشی با همت خود در تلاش هستند کشور جایگاه مطلوب برسد.

عکس از شکوفه سیاوشی

46

دکمه بازگشت به بالا