اقتصادی

انتقاد صنعتگر گلستانی از قبوض غیرواقعی گاز/ واردات بی‌رویه تولید را از نفس انداخت

آپارات نیوز/ گلستان یک فعال صنعتی با انتقاد از غیرواقعی بودن حساب های شرکت گاز گفت: متأسفانه پارسال شرکت گاز از ما پول گرفت که حتی یکی از کارکنان این شرکت نتوانست مبلغ ذکر شده در حساب ها را تفسیر کند.

اگر فکر می‌کردیم «ما می‌توانیم» راه‌حل مشکلات تولید و اشتغال باشیم، به بیراهه نمی‌رفتیم.

متأسفانه باید گفت برخی از مدیران نه تنها به شعار «ما می توانیم» اعتقادی ندارند، بلکه با سنگ اندازی به پای تولیدکنندگان و صنعتگران عرصه را هر روز بر فعالان این عرصه تنگ کرده اند و نتیجه آن این تصور این است که یک تهیه کننده مجوز نمی گیرد. از هفتاد خواننده که باید از هفتاد خواننده بیشتر شود.
اکنون که دولت سیزدهم مصمم به حل مشکلات اقتصادی و حمایت از تولید است، از مسئولان گلستانی انتظار می رود تا برای رفع مشکلات و چالش های تولیدکنندگان و متخصصان آستین تلاش جدی کنند و راه را برای آن هموار کنند. محاسبه و اقدام برای رفع مشکل سازندگان.

نان ما را مافیای واردات می خورند

حامد میرزایی از آن دست تولیدکنندگانی است که از مسئولان گلایه دارد و حمایت ها را کافی نمی داند، رسانه های سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان بهانه ای شده اند تا پای درد و دل این گلستان در بیایند. صنعتگر برای نشستن که در ادامه به آن می پردازید.

مدیر کارخانه دیوارپوش پارت سیمان گفت: امروزه در کشورهای پیشرفته در نمای ویلاها، آپارتمان ها و برج ها از الیاف سیمان استفاده می شود، در حالی که در کشور ما همچنان از مصالح ساختمانی و سنگ استفاده می شود و به نظر می رسد سازمان نظام مهندسی تنظیمی ندارد. علاقه به علمی سازی و صنعتی سازی ساختمان ها.

حامد میرزایی با بیان اینکه محصول ما محصولی بسیار خاص است که سال هاست کشور ما برای سبک ساختمانی به چنین محصولی نیاز دارد، افزود: اکنون که این محصول را تولید می کنیم، چشم به واردات انبوه این محصول از چین و تایلند داریم. ” متوجه شد که مانع فروش ما در بازار داخلی می شود.

وی با انتقاد از مافیای واردات بی رویه خاطرنشان کرد: کارخانه ما در سال 93 به سطح تولید رسید و از سال 95 استحکام و کیفیت محصول ما به حدی ارتقا یافت که به مدت سه سال تمام محصولات چینی و تایلندی از بازار داخلی حذف شد. است.” اما ظاهرا واردکنندگان با یافتن راه‌هایی در پشت صحنه، تسلیم تولید داخلی شده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ما جمع آوری زباله و نخاله است، گفت: زیستگاهی ندارد و در بسیاری از موارد از جمله راهسازی قابل استفاده است.

میرزایی ادامه داد: پسماندهای تولیدی 10 ساله شرکت ما در فضای کارخانه جمع آوری شد که مانع اجرای طرح توسعه شد، ضمن اینکه به راحتی می توان آن را به مکان های مجاور تخلیه کرد.

از ما حمایت نمی شود

مدیر کارخانه دیوار روکش سیمان پارت با بیان اینکه متاسفانه در استان گلستان از ما حمایت نمی شود، گفت: استان سمنان با شرکت ما مذاکره کرده است تا طرح توسعه ما را به این استان انتقال دهیم و در مقابل آنها نیز حمایت را در نظر گرفته و ترجیح می دهند. هدف ما این است که طرح توسعه خود را به استان دیگری ببریم تا صرفاً برای انتقال زباله های کارخانه هزینه های میلیاردی داشته باشیم.

وی با انتقاد از حساب‌های غیرواقعی قبوض گاز خاطرنشان کرد: متأسفانه شرکت گاز پارسال از ما پول گرفت که حتی یکی از کارکنان این شرکت نتوانست مبلغ ذکر شده در قبوض را تفسیر کند در حالی که ما هر ماه این کار را انجام می‌دهیم. برای تسویه منظم قبوض گاز، اما هر بار که روی هر قبض گاز بدهی قبلی وجود داشت که کاملا غیر واقعی بود، بدیهی است که باید پرداخت می کردیم زیرا می گفتند اگر پرداخت نکنید، گاز شرکت شما را قطع می کنیم.

میرزایی با بیان اینکه در شرایط نابسامان فعلی علاقه ای به افزایش ظرفیت نداریم، تصریح کرد: انبار ما پر است در حالی که نیاز کشور ما به این کارخانه بسیار بیشتر از این تعداد است و حتی ممکن است مجبور به کار در سه شیفت باشیم. موقعیت ما را به چالش کشید

وی با بیان اینکه سه کارخانه در این زمینه در استان گلستان وجود دارد و دو کارخانه دیگر به طور کامل تعطیل شدند، گفت: محصولات ما به خارج از کشور صادر می شود و در حال حاضر در عراق و افغانستان، سوریه و آذربایجان نمایندگی داریم. با ترکمنستان نیز همکاری کرد.

مدیران فقط حرف سازنده است

این صنعتگر گلستانی تاکید کرد: اگرچه در زمان شیوع کرونا حجم فروش ما کاهش یافت، اما نمی توان کرونا را مقصر دانست. متأسفانه بیشترین آسیب را از عدم حمایت مسئولان متحمل شده ایم. من آنقدر به رانندگان گلستانی سر زدم که همه مرا می شناسند. همه حامی تهیه کننده هستند اما در عمل هیچ حمایتی نمی شود و فقط فیلم و عکس های جلسه و صحبت های مسئولان در رسانه ها و گروه های مجازی منتشر می شود اما حمایتی از ما نمی شود.

میرزایی مدیریت قطعی برق واحدهای صنعتی در سال جاری را خوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه در سال جاری بی نظمی در قطعی برق برطرف شده است و روزهای دوشنبه حداقل برق شرکت ها اعمال می شود تا دچار قطعی ناگهانی برق نشویم. اما همچنان با نوسانات برق ادامه می‌دهد: «و ما دست و پنجه نرم می‌کنیم، اما در مجموع وضعیت امسال نسبت به سال‌های گذشته بهتر است، در سال‌های گذشته قطعی ناگهانی برق ۷۰۰ میلیون تومان خسارت به ما وارد کرد.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا