حوادث

انهدام باند فروش رمدسیویرهای تقلبی در تهران

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از انهدام باند فروش داروهای تقلبی کرونا در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش آپارات نیوز، سرهنگ داوود معظمی گودرزی در این خصوص گفت: چندی پیش فردی با مراجعه به پلیس فتای تهران بزرگ اعلام کرد که در فضای مجازی آمپول رامسویر را برای درمان کرونا خریداری کرده است اما وقتی به پزشک مربوطه اعلام کرد که برای استفاده تحویل داده است. متوجه شد که این آمپول ها قابل استفاده است. این کار را نمی کند و محتویات آن با دست پر می شود.

وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهارات خود مبنی بر اینکه به دلیل ابتلای همسرش در فضای مجازی جست و جو کرده و در اینستاگرام با فردی ناشناس آشنا شده که خود را یکی از واردکنندگان این آمپول ها معرفی کرده و پس از صحبت های اولیه وی، پول پرداخت کرده است. مبلغی برای خرید این داروها برای او بود و پس از دریافت داروها، پزشک معاینه و تشخیص داد که این داروها به هیچ وجه قابل استفاده نیست.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: کارشناسان پلیس فتای تهران بزرگ با استفاده از روش های علمی و اقدامات فنی تحقیقات خود را آغاز کردند و در فضای مجازی فرد مورد نظر را شناسایی و متوجه شدند که متهم با تشکیل باندی چهار نفره و یک صفحه روی پا آورده است. اینستاگرام در فضای مجازی داروهای فاسد و بی فایده ای به نام داروهای کرونا را به افرادی که به آن نیاز دارند می فروشد.

گودرزی خاطرنشان کرد: با به دست آوردن اطلاعات هویتی متهمان و پس از طی مراحل قضایی، مجرمان در نهایت ضمن پرکردن درپوش های خالی آمپول عروق ویروس کرونا “رمد سیور” با مواد بی مصرف و مفسده در مخفیگاه خود وارد عملیات شدند. در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و بیش از 45 هزار قلم مواد مخدر کمیاب و کمیاب و تعداد زیادی از این کیسه های مملو از مخفیگاه این افراد کشف شد.

توصیه رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان: لازم به ذکر است که خرید و فروش هرگونه مواد مخدر در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن، اکثر این افراد کلاهبردار نیز هستند، بسیاری از این افراد اصلاً مواد مخدر ندارند و با یک جستجوی ساده در فضای مجازی اطلاعاتی را ارائه می دهد و ادعا می کند که داروهای کمیاب دارد. همچنین شهروندان در صورت اطلاع هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی را به پلیس فتا اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا