حوادث

اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان رونمایی شد

اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق ساختمان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان فوای شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و شرکت ساختمانی پلاسکو رونمایی شد.

به گزارش آپارات نیوز، مهدی قینقی، رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات مبین نت با اشاره به فعالیت شش ماهه برای راه اندازی اولین پروژه عملیاتی اینترنت اشیا در کشور، گفت: دغدغه اصلی راه اندازی آتش هوشمند است. اپراتور مانیتورینگ آلارم برای کوتاه کردن زمان اعلام حریق و دقیق کردن آن است حتی در مواقعی که فردی در محل آتش سوزی حضور ندارد، امکان اعلام به موقع و با کمترین عواقب وجود دارد.

غناقی همچنین از نصب دستگاه های اعلام حریق در فاز اول معرفی اپراتور هوشمند مانیتورینگ حریق در اولین برج ماهواره ای، ساختمان پلاسکو و دو ساختمان مبین نت خبر داد.

احمد صادقی، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران نیز با قدردانی از سازمان فاوا، سازمان آتش نشانی و بخش خصوصی اظهار کرد: تهران اولین شهری است که وارد این عرصه شده است. اما در حال حاضر در حوزه اطلاعاتی با عقب ماندگی جدی مواجه هستیم و با توجه به وجود نخبگان و توانمندی های لازم باید به نقطه خوبی در حوزه فناوری اطلاعات برسیم.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه هوشمندسازی شهر تهران باید به 6 عنصر مردم، زندگی، دولت، حمل و نقل، اقتصاد و محیط زیست توجه شود، خاطرنشان کرد: الزامات هوشمندسازی نباید به گزارش دهی محدود شود. یک حادثه آتش سوزی ; همچنین باید در قسمت هشدار سیل و زلزله فعال شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران، شهر هوشمند را نیازمند زیرساخت ها دانست و افزود: یکی از مهم ترین نیازهای شهر هوشمند داشتن داده است و امیدواریم مدیریت جدید شهر تهران داده های مورد استفاده را فراهم کند. هوشمندسازی شهر تهران، ضمن حفظ حریم خصوصی افراد و با ایجاد پل ارتباطی بین دستگاه ها و تامین زیرساخت ها، امکان نظارت در محدوده شهری را فراهم کند.

در ادامه هادی محارنیا رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با ابراز خرسندی از آغاز به کار اپراتور نظارت هوشمند آتش نشانی، اظهار داشت: بنا به دستور شهردار تهران تمامی دستگاه های شهرداری از جمله سازمان فاوا موظف به پیاده سازی فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند. قرار دادن مدرنیته در رأس مدیریت شهری و در این راستا برنامه ریزی، برنامه ریزی، سیاست گذاری و تصویب معماری و فناوری مطلوب. برای پیاده سازی ابعاد شهر هوشمند با سرعت بالا.

اپراتور مانیتورینگ هوشمند اعلام حریق ساختمان مشخص شد

رئیس سازمان فوای شهرداری تهران افزود: سازمان فاوای شهرداری تهران یک نهاد حاکمیتی، قانونگذار و برنامه‌ریز است، اما برای اجرای پروژه‌های هوشمند در شهر نیازمند اکوسیستم فناورانه در کشور هستیم و در دوره جدید مدیریت شهری، ما به دنبال فرصت های سرمایه گذاری شهری هستیم.

محارنیا اعلام کرد: اخیراً پروژه پایش اعلام حریق هوشمند را به عنوان یکی از پروژه های سرمایه گذاری موفق بخش خصوصی در همایش فرصت های سرمایه گذاری شهرستان راه اندازی کردیم که سه ضلع مثلث فاوا به عنوان سیاست گذار و بخش نظارتی، سازمان آتش نشانی از آن حمایت می کنند. به عنوان یک اپراتور و مبین نت به عنوان یک سرمایه گذار بخش خصوصی مثمر ثمر بود.

وی تاکید کرد: در حوزه جذب بخش خصوصی و ارتباط با اکوسیستم فناوری، برنامه تنها جذب اپراتور نیست، بلکه علاوه بر لایه سرمایه گذاری، با شرکت های متوسط ​​و کوچکتر در لایه جذب فناوری نیز همکاری می کنیم. .

رئیس سازمان فاوا شهرداری تهران، اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان را اولین پروژه عملیاتی شهر هوشمند در ایران دانست و افزود: در زمینه استفاده از اینترنت اشیا با تاخیرهایی مواجه هستیم که این امر موجب شده است. برای ترویج آن در شهر، ما به فرصت های بیشتری برای بخش نیاز داریم

در ادامه این برنامه، قدرت الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در سخنانی در خصوص راه اندازی اپراتور پایش هوشمند، اعلام حریق ساختمان را عاملی برای کاهش زمان حضور و غیاب واحد عملیاتی عنوان کرد. و امداد و نجات گفت: استاندارد ما بر اساس ثانیه است و با حذف عامل انسانی قطعا سرعت عملیات در اعلام و اعلام حریق افزایش می یابد.

محمدی راه اندازی اپراتور هوشمند مانیتورینگ اعلام حریق ساختمان در بازار تهران را یک ضرورت مهم برشمرد و گفت: آگاهی به موقع از آتش سوزی، در اختیار داشتن نقشه ها و نقشه های معماری به تیم بهره برداری این امکان را می دهد تا بداند به چه تجهیزاتی نیاز دارد و چه تجهیزاتی دارد. در عملیات. افزایش کارایی

حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز در خصوص معرفی اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق ساختمان، گفت: مهم این است که شرکت خصوصی ارائه دهنده خدمات باید در نظر داشته باشد که این خدمات در اختیار عموم مردم قرار گیرد. با قیمت مناسب عرضه می شود تا با استقبال خوبی مواجه شود.همچنین خدمات آنها نباید محدود به روز اول باشد و با کیفیت و مستمر ارائه شود.

معاون شهردار تهران همچنین خاطرنشان کرد: اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق ساختمان باید با گستره وسیعی در سطح شهر تهران گسترش یابد و کاربری و کاربرد آن شامل تمامی ساختمان ها و مناطق شهری شود.

مهدی بابایی، رئیس کمیته ایمنی و پیشگیری از بحران شورای شهر تهران نیز با اعلام اینکه توجه به ایمنی و پیشگیری باید در اولویت سازمان آتش نشانی باشد، گفت: در حال حاضر 4 درصد از بودجه شهرداری تهران به سازمان آتش نشانی اختصاص دارد. آتش نشانی تعیین شد که بیشتر آن در حوزه عملیاتی تجهیز و توسعه ایستگاه است و باید صرف رویکرد پیشگیرانه شود.

بابایی همچنین اعلام کرد: پیرو مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر ایجاد و توسعه پایش هوشمند آتش نشانی، راه اندازی سامانه هوشمند در ساختمان های شهرداری تهران باید در اولویت اول قرار گیرد.

اپراتور مانیتورینگ هوشمند اعلام حریق ساختمان مشخص شد

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز راه اندازی اپراتور مانیتورینگ هوشمند اعلام حریق ساختمان را به سازمان فوای شهرداری تهران، آتش نشانی و شرکت مبین نت تبریک گفت و افزود: در صورت بروز حادثه، بازار تهران مشکلات زیادی از جمله دسترسی به علت فشار، پیچیدگی و فشار می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند به طوری که هر شب کف بازار را با 25 سانتی متر مقوا می پوشانند که خطرناک است.
چمران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان کشور و به ویژه شهرداران حادثه پلاسکو گفت: تبلیغات استفاده از اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق باید به گونه ای باشد که ابتدا در ساختمان های بزرگ و سپس در ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار گیرد. خانه ها . “

در این مراسم در کمیته مشترک راه اندازی اپراتور هوشمند پایش آتش نشانی از مهدی محبوبی و پیمان حامیان کارشناسان سازمان فاوایی شهرداری تهران تجلیل شد و پروانه بهره برداری به شرکت مبین نت اعطا شد.
به گزارش سایت شهری، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با هدف مدیریت بهینه حوادث حریق، مناقصه راه اندازی دستگاه نظارت هوشمند اعلام حریق را آغاز کرد. اپراتور در آنلاین ماه 1400 و پس از بررسی مدارک ارسالی، شرکت مبین نت به عنوان مجری این طرح انتخاب شد. به این ترتیب با همکاری سه جانبه سازمان فاوایی شهرداری تهران، سازمان آتش نشانی و شرکت ارتباطات مبین نت مجوز اولیه اپراتور هشدار (پایش هوشمند آتش نشانی ساختمان های تهران) اعطا شد و این پروژه به عنوان یکی از بزرگترین اینترنت های ایران راه اندازی شد. پروژه های انجام شده در کشور و مانور نحوه اعلام حریق در پلاسکو با حضور آتش نشانان.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا