استانها

ایثارگران استان قزوین را صاحب خانه می کنیم

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز از قزوین؛ مراسم امضای تفاهم نامه تأمین زمین برای ساخت خانه و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران عصر سه شنبه با حضور سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین هایورالله گوورن جمالی پور ، لطف الله سیاهکلی ، روح الله عباسپور و فاطمه محمد بیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در استان قزوین برگزار شدند.

هدایت الله جمالی پور در این جلسه گفت: امنیت امروز کشور و مقاومت ملت در برابر استکبار مدیون خون شهدا و تلاش جانبازان و ایثارگران است و رسالت همه ما پاسخگویی به خواسته های خانواده های این عزیزان است. .

4

وی اظهار داشت: دولت با تمام محدودیت های اعتباری خود تمام تلاش خود را برای رفع برخی نیازها و خواسته های خانواده های معظم شهدا و خانواده معظم شهدا به کار گرفته است ، گرچه اقدامات ما هرگز در دست این بزرگواران نیست اما ما ما مصمم هستیم که به برخی از خواسته های عادلانه شهدا پاسخ دهیم.

استاندار قزوین یادآور شد: امیدواریم با کمک راه ها و برنامه ریزی های شهری بتوانیم تا آخر عمر دولت در استان سرپناهی برای شهدا فراهم کنیم.

جمالی پور اظهار داشت: برای تأمین خواسته های شهدای استان قزوین تمام اختیارات خود را به رئیس بنیاد شهید می سپاریم تا هر کاری که باید برای خانواده های شهدا انجام شود با اقتدار کامل باشد.

وی گفت: اگر روحیه انکار و شهادت در کشور ضعیف شود ، در بخشهای دیگر آسیب خواهیم دید ، بنابراین رسالت ما نهادینه سازی فرهنگ انکار خود و شهادت در جامعه است.

استاندار قزوین اظهار داشت: برای تغییر کاربری زمین اختصاص یافته به ایثارگران و اتصال آن با منطقه شهری از همه مدیران انتظار همکاری داریم و سعی می کنیم نیازهای مسکن و اشتغال ایثارگران را در این دولت پاسخ دهیم و در غیر اینصورت در دولت بعدی امکان پذیر است بیایید آن را پر کنیم.

وی گفت: در منطقه شهری مهرگان آنچه را که وعده داده بودیم زمین را تحویل دهیم انجام خواهیم داد و در تاکستان و بوئین زهرا بخشی از زمین توسط اراضی ملی شناسایی می شود که در محدوده شهری خاص یا مرتبط باشد. سریعاً به نیازها پاسخ دهیم. ”

تفاهم نامه

جمالی پور افزود: در هر شهری که امکان واگذاری زمین از طریق جاده و شهرسازی وجود دارد باید سریعاً شناسایی و در اختیار بنیاد شهید قرار گیرد تا ساخت مسکن عملیاتی شود.

وی اظهار داشت: باید 30 هکتار زمین برای تأمین زمین در قزوین به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران اختصاص یابد و ما در جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی برای گرفتن مجوز موضوع را بررسی خواهیم کرد.

تفاهم نامه ای برای تأمین و ساخت 1500 واحد مسکونی و ایجاد اشتغال برای 1100 نفر از اعضای خانواده شهدا به امضا رسید.

دکمه بازگشت به بالا