استانها

ایجاد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار شغل با افتتاح طرح‌های نیمه تمام حوزه صنعت و صنایع معدنی

به گزارش آپارات نیوز آذربایجان غربیبابک دیناپارست ، معاون ستاد تسهیل و رفع موانع ، که به استان آذربایجان غربی سفر کرده است ، در حاشیه بازدید از محصولات و پروژه های صنعتی در ارومیه به خبرنگاران گفت: 76835 پروژه نیمه تمام در زمینه معدن صنعت و صنایع در کشور. با حجم سرمایه گذاری 12000 میلیارد دلار.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد پروژه نیمه تمام 3 هزار و 850 پروژه بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای تکمیل آنها به 1.850 میلیارد دلار وام نیاز داریم. در صورت تحقق این موارد و استفاده از این پروژه ها ، می توان 2 میلیون و 300 شغل جدید ایجاد کرد.

معاون ستاد تسهیل و رفع موانع با اشاره به احیای واحد تولیدی زابوسان در ارومیه اظهار داشت: آذربایجان غربی این موانع برطرف شده است.

دیناپارست با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری این پروژه هزار میلیارد دلار برآورد شده است ، تأکید کرد: فاز اول این واحد تولیدی طی 20 روز آینده به بهره برداری می رسد که 400 نفر مشغول به کار می شوند. همچنین با استفاده از مرحله دوم این پروژه می توان برای 800 نفر دیگر شغل ایجاد کرد.

وی با ابراز امیدواری برای فعالیت مجدد برخی واحدهای راکد استان و کمک به سایر واحدهای تولیدی ، یادآور شد: موانع آنها تصویب شده است.

امروز دیناپارست از واحدهای ذوب آهن ارومیه ، زاب سن ، دهلر ایرانیان ، آزران صنعت ، اروم دشت ، تاتائو و آذرباتاری بازدید کرد.

48

دکمه بازگشت به بالا