فرهنگ و هنر

ایرانی‌ها فوتبال‌های مهم را بدون ماهواره تماشا می‌کنند

با شعار «تلاش جهادی، خدمات پایدار» سه پروژه زیرساختی سیگنالینگ رادیویی، دو هاب انتقال داده در منطقه و پایداری شبکه انتقال افتتاح شد.

به گزارش آپارات نیوز، به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، مراسم افتتاحیه سه پروژه شبکه ملی رادیو و تلویزیون در اقصی نقاط کشور، تبادل قرارداد توسعه و ارتقای شبکه انتقال به 20 ترابیت در هر کشور. دوم با استفاده از ظرفیت تولید داخلی و ظرفیت ترانزیت بین المللی. تبدیل ایران به منطقه ترانزیتی – ترانزیتی در منطقه چهارشنبه 4 اسفندماه 93 با حضور رئیس صداوسیما، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاون توسعه و فناوری رسانه صداوسیما برگزار شد. و تلویزیون وزارت ارتباطات.

توسعه سیگنال در 89 درصد کشور

رئیس سازمان صداوسیما گفت: در آستانه مبعث پیامبر اکرم (ص) و روز مهندس، این آیین و واقعه را نشانه خوبی می دانیم و آن را در راستای رسالت رسول می دانیم. آزادی در این مراسم گفت.

پیمان جبلی افزود: فلسفه بعثت پیامبر اکرم(ص) پیام رسانی و واسطه گری بین خدا و مردم است و همچنین مفتخریم که الگوی ما در مسیر ارتباط و اطلاع رسانی است.

مدیرکل صدا و سیما با تشکر از کسانی که از ابتدای اجرای این طرح در صدا و سیما و وزارت ارتباطات و فناوری بوده اند، گفت: این طرح در راستای عدالت عمل کرده است تا همه شهروندان بتوانند از این فناوری بهره مند شوند.

جبلی گفت: برخورداری همه شهروندان از نعمت صدا و سیما یک افتخار ملی است و رسانه ملی واسطه بین نظام، مردم و جامعه است.

وی با تاکید بر لزوم خدمت به مردم گفت: مطالبه حقوق مردم بهره مندی از برکات نظام مقدس اسلامی و دستاوردهای آن است و رسانه ملی به عنوان بزرگترین نهاد فرهنگی مفتخر است به مردم عزیز یادآوری کند. از اتفاقات بعد از پیروزی انقلاب «افتخاراتی که مردم و فرزندان ما نمی دانند و باید از آن مطلع شوند».

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: این طرح منطبق بر نظام حقوقی جمهوری اسلامی است که انشاالله ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: در گذشته امکان بهره وری در مناطق دور افتاده وجود نداشت و فقط مراکز استان ها و شهرهای بزرگ می توانستند این کار را انجام دهند، اکنون در شهرستان ها و استان های دور دست نیز این پروژه انجام می شود و پروژه سیگنال دهی با استفاده از امواج مایکروویو انجام می شود. “

وی گفت: نعمت داشتن سیگنال و سیمای رسانه ملی نعمت بزرگی است که نه تنها رضایت مردم را جلب می کند، بلکه مصداق بارز و دلیل اصلی خنثی شدن و ناکارآمدی تحریم ها است.

به گفته رئیس صداوسیما، با افتتاح این پروژه نشان دادیم که حتی در صورت تایید همه ماهواره ها، سیگنال زمینی با کیفیت در 89 درصد ایران ادامه خواهد داشت و امروز شاهد این رضایت عمومی هستیم و امیدواریم. که بقیه به سمت راستش بیاید. .

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: همکاران ما نیز خود را مسئول سیگنال شهرهای زیر 20 خانوار و مناطق صعب العبور می دانند. علاوه بر امنیت سیگنال، مصداق اعتماد ملی است و صفر تا صد آن با توان و دانش داخلی به دست آمده است».

جبلی در پایان گفت: ما مدیون مردم و بدهکاران هستیم و هر کاری که انجام دادیم یک وظیفه بود و باید بیشتر انجام شود.

قطع ارتباط از فرستنده های ماهواره ای

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح شبکه سراسری سیگنال رادیویی به اقصی نقاط کشور گفت: پیام سازمان صدا و سیما را به فرستنده های ماهواره ای قطع کنید.

وی با اشاره به اهمیت این طرح گفت: کار بسیار بزرگی است و این پروژه بزرگ نشان داد که می توان کارهای بین دستگاهی را به خوبی انجام داد.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که مردم عزیز از ارتباطات با کیفیت در کشور و فضای پخش پیام استفاده کنند. در دولت سیزدهم تلاش می کنیم شبکه ای باکیفیت و پرسرعت را در سراسر کشور توسعه دهیم.»

وزیر ارتباطات تاکید کرد: به مردم قول داده ایم که در دولت سیزدهم شرایط را برای همه افرادی که نیاز به اتصال از طریق فیبر نوری دارند فراهم کنیم و این کار بسیار بزرگی است که با عزم و اراده مردم در حال انجام است. عالی “این در کشور امکان پذیر است و دولت مایل است فرصت هایی را با بخش خصوصی فراهم کند.”

زارع پور گفت: امروز قرارداد توسعه شبکه زیرساخت منعقد شده و نکته مهم این است که این حجم از ظرفیت برای اولین بار با استفاده از تجهیزات کاملا بومی به شبکه سراسری اضافه می شود.

وی افزود: امیدواریم روزی را شاهد باشیم که بتوانیم توانمندی های خدادادی جمهوری اسلامی ایران را فعال کرده و به مرکز ترانزیتی تردد در منطقه تبدیل شویم.

به قدرت داخلی تکیه کنید

رضا علیدادی، معاون توسعه و فناوری رسانه گفت: این پروژه 42 میلیون دلار برای رسانه ملی هزینه داشته است. آسان است. “

معاون توسعه و فناوری رسانه با اشاره به حمایت دستگاه‌های مختلف از این طرح گفت:

وی افزود: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که حتی کشورهایی مانند نروژ، اسپانیا، ایتالیا، سوئد، آلمان و اتریش نیز از همین روش فیبر نوری برای سیگنال‌های رادیویی و تلویزیونی استفاده کرده‌اند و به سیگنال‌های ماهواره‌ای متکی نیستند.

علیدادی با اشاره به تحریم هایی که برخی برنامه های ورزشی از دریافت و پخش تصاویر فوتبال از سیگنال های ماهواره ای در نقاط مختلف کشور جلوگیری می کند، گفت: مجموعه سیگنال های زمینی در 26 استان پایداری خدمات را به همراه دارد و این شبکه تضمین بهتری را ارائه می دهد. نسبت به سیگنال های ماهواره ای تولید می کند.”

وی از وزارت ارتباطات خواست پس از بهره برداری از پروژه نسبت به برگزاری جلسات هماهنگی بین دو سازمان برای اطمینان از پایداری سیگنال رسانی اقدام کند.

در مناطق نیازمند و دورافتاده بهره مند شوید

حمید فتاحی معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیز گزارشی از ابعاد و اهمیت این پروژه ارائه کرد.

به گفته وی، افتتاح شبکه سراسری سیگنالینگ رادیویی به اقصی نقاط کشور بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ استقلال پخش کننده ماهواره های خارجی به ویژه با افزایش تحریم ها در سال 1392 به نفع مردم بوده است. به ویژه در مناطق محروم از پوشش رادیویی. .

وی با اشاره به تبادل قراردادهای پروژه توسعه و ارتقای پایداری شبکه انتقال کشور به ظرفیت 20 ترابیت با استفاده از توان داخلی، تاکید کرد: بر اساس سیاست و برنامه‌های وزارت ارتباطات، شبکه ارتباطی دستیابی به هدف واگذاری 20 میلیون پورت فیبر نوری در دستور کار قرار دارد که با راه اندازی این پروژه شاهد تحول جدی در توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور خواهیم بود.

فتاحی در خصوص نقشه راه افزایش ترافیک انتقال داده نیز تاکید کرد: این پروژه با در نظر گرفتن ظرفیت جغرافیایی کشورمان برای تبدیل شدن به گذرگاه حمل و نقل بین المللی ترافیک در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: این پروژه شاهد تحقق سه مرحله کلیدی شامل تدوین و تصویب قراردادهای سطح خدمات، رونمایی از روش‌های جدید و متنوع فروش مشتریان و بازطراحی و ارتقای کیفیت شبکه انتقال بین‌المللی ترانزیت خواهد بود. نتیجه گیری.

در پایان این مراسم از زحمات 13 نفر از همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت و صدا و سیما قدردانی شد. ، حسین بخدا کارشناس طراحی و توسعه اداره کل ارتباطات زمینی، احمد مشرقی کارشناس اداره کل نظارت و ارزیابی فنی و رضوانه صهبا مدیر برنامه ریزی و بودجه فنی و عمرانی از جمله آنها بودند.

تلاش جهادی برای خدمات ماندگار

فاز دوم پروژه راهگشای شبکه های تلویزیونی در راستای عدالت رسانه ای و گسترش پوشش دیجیتالی انجام شده است که طی آن هموطنان عزیز در مناطق نیازمند نیز می توانند از تصاویر باکیفیت و همچنین شبکه های دیجیتال سازمان بهره مند شوند.

از ویژگی های فاز دوم این پروژه می توان به نصب 207 لینک رادیویی STM-1 به صورت 1 + 2 تا 152 شبکه تلویزیونی در اقصی نقاط کشور (عمدتاً مناطق صعب العبور و کوهستانی)، ارسال سیگنال به ایستگاه ها توسط شرکت ارتباطات زیرساخت از سال 92 و تامین مالی آن در مجلس شورای اسلامی، تامین مالی تجهیزات و نصب توسط اداره کل ارتباطات زمینی، انعقاد قرارداد بهره برداری و نگهداری از این تاسیسات ارتباطی با شرکت ارتباطات زیرساخت، افزایش یافت. حدود 13 تا 17 درصد در پوشش دیجیتالی در سطح مراکز استان ها و پوشش سیگنال زمینی ایمن بیش از 87 درصد از جمعیت کشور است.

از مزایای این طرح که به صورت آزمایشی در 28 خرداد ماه سال جاری راه اندازی شد، می توان به استقلال ماهواره ای و عدم وابستگی به سرویس دهندگان خارجی، امکان میزبانی مسابقات فوتبال لیگ های معروف در شبکه زمینی مستقل از ماهواره و بدون نیاز اشاره کرد. به کدگذاری امنیت بالای خطوط ثابت برای سیگنال به فرستنده های تلویزیون و رادیو در شرایط عادی و بحرانی، بهره مندی مردم مناطق محروم از کیفیت سیگنال و شبکه های دیجیتال رسانه ملی، سیگنال زمینی با ظرفیت STM-1، تامین ورودی از آنالوگ استانی و فرستنده تلویزیون دیجیتال، ایجاد بک لاین امن ارتباطی از ایستگاه ها به تهران، استقرار خطوط تلفن، کنترل و مانیتورینگ کلیه تجهیزات موجود به صورت جداگانه برای ایستگاه های مختلف، افزایش کیفیت نگهداری خطوط، افزایش شبکه های دیجیتال روی زمین در فرستنده ها. ، توسعه خدمات دیجیتال، ایجاد او توجه داشته باشید از regstr پخش eek از ایستگاه های تلویزیونی و کاهش انتقال سیگنال در فرستنده ها به دلیل بارش برف و باران.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا