اقتصادی

ایران چه جایگاهی در بین بزرگترین استخراج کنندگان رمزارز دارد؟

به گزارش خبرگزاری آذربایجانبرای موفقیت، ماینرهای ارزهای دیجیتال به مقادیر زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارند و برق یکی از الزامات این امر است و آنها را مجبور می‌کند در جایی که برق ارزان‌تر است کار کنند.

برای سال‌ها، چین بهترین مکان برای برداشت ارزهای دیجیتال بوده است. این کشور دارای برق و زغال سنگ بسیار ارزان است، اما در سپتامبر 2021، دولت چین تمام فعالیت های رمزنگاری را ممنوع کرد.

دانشگاه کمبریج مجموعه‌ای از داده‌ها را روی بلاک چین بیت‌کوین نگهداری می‌کند، از جمله مصرف انرژی و نرخ هش. نرخ هش جهانی کل توان محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج را اندازه گیری می کند.

هش ریت یا قدرت هش معیاری برای سنجش عملکرد یک دستگاه کوچک است. به عبارت دیگر، نرخ هش میزان موفقیت یک ماینر در حل هش برای دریافت پاداش را نشان می دهد.

جدول زیر تجزیه نرخ هش جهانی را بر اساس کشور نشان می دهد:

ایران در بین بزرگترین ماینرهای ارزهای دیجیتال چه جایگاهی دارد؟

این داده ها به ما نشان می دهند که تغییرات چقدر چشمگیر بوده است. تنها دو سال پیش، چین بیش از سه چهارم هش های بیت کوین جهانی را در اختیار داشت و اکنون انتظار می رود که سالانه 6 میلیارد دلار از درآمد ارزهای دیجیتال از دست بدهد.

در ایالات متحده، تگزاس یکی از داغ‌ترین مکان‌ها برای جابجایی کریپتوماینرها است. ایالت نه تنها زمین های باز زیادی دارد، بلکه یک شبکه برق غیرقانونی نیز دارد که به ارزهای دیجیتال امکان می دهد با چندین ارائه دهنده برق درباره نرخ ها مذاکره کنند و قراردادهای بلندمدت امضا کنند.

223227

دکمه بازگشت به بالا