بین الملل

اینفوگرافیک | واکسیناسیون در کدام کشورها اجباری است؟

قانون جدید اتریش که همه بزرگسالان را ملزم به واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا می‌کند، هفته گذشته در میان جنجال‌ها به اجرا درآمد و آلمان همسایه نیز در حال بررسی اقدامی مشابه است. در همین حال، جوامع مسن در ایتالیا، یونان و جمهوری چک برای واکسیناسیون اجباری در میان گروه های سنی پرخطر انتخاب شده اند. این افراد به افراد بالای 60 سال در یونان و جمهوری چک و افراد بالای 50 سال در ایتالیا تعریف می شوند.

همانطور که نقشه نشان می دهد، برای همه بزرگسالان در تاجیکستان، ترکمنستان و شهر واتیکان که اولین کشورهایی بودند که این دستورالعمل را صادر کردند، نیاز به واکسیناسیون علیه ویروس کووید-19 وجود دارد.

اندونزی و میکرونزی بعداً و همچنین اکوادور که برای افراد بالای پنج سال به واکسیناسیون عروق ویروس کرونا نیاز داشتند. در کاستاریکا، افراد زیر سن قانونی واجد شرایط دریافت واکسن اجباری کرونا هستند.

در غیر این صورت، واکسیناسیون های اجباری برای کارکنان مراقبت های بهداشتی یا سایر مشاغلی که نیاز به سطح بالایی از تماس انسانی دارند وجود دارد. برخی کشورها نیز تصمیم می گیرند که دستور صادر نکنند، اما مقررات سختگیرانه ای را برای افرادی که واکسینه نشده اند وضع می کنند.

اینفوگرافیک |  واکسیناسیون در کدام کشورها اجباری است؟

بیشتر بخوانید:
اینفوگرافیک | آمار رو به کاهش بایدن
اینفوگرافیک | رتبه بندی قوی ترین ارتش های جهان

اینفوگرافیک | پایان رشد طبیعی جمعیت در جهان

منبع: statista

311311

دکمه بازگشت به بالا