فرهنگ و هنر

این سریال ۴۳ سال است پخش می‌شود!

سریال “حکم دادگاه” به مدت 43 سال به طور مستقیم از رادیو سوریه پخش می شد.

به گزارش آپارات نیوز ، الجزیره در گزارشی از این مجموعه رادیویی می نویسد:

“به دلیل طولانی شدن و پخش مداوم بیش از چهار دهه ، حکم دادگاه یکی از مهمترین تولیدات رادیویی سوریه از زمان آغاز به کار آن – در سال 1947 – تا به امروز است.

این مجموعه با مضمون پلیس داستان های خود را از دادخواست های سوریه و جهان گرفته و آنها را در قالب یک مجموعه رادیویی قابل شنیدن می کند. لحن ساده و انتخاب موضوعات از قلب جامعه باعث شد که این مجموعه در بین اقشار مختلف جامعه شنونده داشته باشد.

مجموعه رادیویی “حکم دادگاه” با آگاهی از جرایم مختلف و گوشه های پنهان جرم ، مردم را به دوری از جرم ترغیب می کند.

پخش این سریال در سال 1977 در دفتر پخش رادیو سوریه آغاز شد. احمد عنقا کارگردان این مجموعه است و بسیاری از بازیگران سوری مانند هاله حسنی ، وساله الهایک ، وسلم کلاس ، ورفیق صبیعی ، وفادیا خطاب در آن بازی کردند.

درید لاهام بازیگر سوری است که پس از چهار دهه دوری از رادیو در یکی از قسمت های سریال “قضاوت دادگاه” با سایر بازیگران سوری مانند سلمی المصری ، وفا مصولی ، ناهید حلابی ، عبدالفتاح مزین ، احمد ملی و هانی شاهین بازی کردند. بازگشت به رادیو

هایل مانیب ، نویسنده و وکیل سریال ، در سال 2012 در سن 77 سالگی درگذشت. او سال ها قسمت های مختلفی از این مجموعه رادیویی 5000 اپیزودی را نوشته است.

در سال 2007 تلاش شد که این مجموعه رادیویی به یک سریال تلویزیونی تبدیل شود ، اما نسخه ویدیویی موفقیت مطلوبی را از سازندگان کسب نکرد و به دلیل هزینه های بالای تولید قطع شد.

این مجموعه تاکنون جوایز زیادی از جمله جایزه جشنواره فیلم قاهره را از آن خود کرده است.

سریال “حکم دادگاه” برای سوری ها فراموش نشدنی بود و ثابت کرد که یک کار هنری خوب می تواند سالها بدون تکرار ادامه یابد. “با وجود ظهور رسانه های مختلف و کاهش نقش رادیو ، این مجموعه 43 ساله همچنین نشان داده است که هنوز هم می توان به رادیو امیدوار بود.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا