استانها

بازارهای هفتگی در بقاع متبرکه استان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز از قزوین؛ حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: نهاد وقف به عنوان یک ساختار در اختیار ولایت فقیه قرار دارد که این سازمان با برحذر بودن از نگاه‌های جنایی، گروهی و جریانی، خود را مکلف می‌داند که در خصوص خدمت‌رسانی برای خوش‌بینی مردم به نظام جمهوری اسلامی قدم بردارد.

او افزود: از ۲۵اسفندماه طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی آغاز شده و تا ۲اردیبهشت ادامه خواهد داشت که ۹۰بقعه میزبان این طرح خواهد بود.

حجت الاسلام مجیدی در خصوص برنامه‌های طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی گفت: برگزاری نمازهای جماعت یومیه، خیمه‌های معرفت، اجرای شب‌های قدر، جشن کریم اهل بیت، جزءخوانی قرآن کریم و محافل انس با قرآن کریم، کرسی‌های تفسیر و ویژه‌برنامه سحر تلویزیون و اجرای مناجات‌خوانی‌ها و افطاری‌ها از برنامه‌ها و اقدامات این طرح خواهد بود.

این مقام مسئول توضیح داد: در خصوص اشتغال و کارآفرینی با ارائه خدمات رایگان اماکن مذهبی به بازارهای هفتگی می‌توانیم در جهت خدمت‌رسانی به کسب‌وکار مردم موثر واقع شویم و بنابراین بازارهای هفتگی در بقاع متبرکه راه‌اندازی می‌شود و در ایام نوروز هم به صورت چرخشی ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف استان قزوین در خصوص کارویژه‌های فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف استان در سال گذشته اظهار کرد: محورهایی از جمله کار ویژه‌های بصیرت عاشورایی، نشاط معنوی، دهه کرامت و ولایت، سوگواره یاس نبوی و شمیم حسینی، شمیم خدمت، کلاس‌های سبک زندگی اسلامی، اعزام مبلغ، کرسی‌های گفتمان انقلاب اسلامی، کاروان‌های شادی در جشن‌های انقلاب و مواکب اربعین و حاج قاسم، کمک‌های مومنانه و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و ریزبرنامه‌های دیگر با هزینه‌ای بالغ‌بر ۳۵میلیاردتومان با حمایت موقوفات غیرمتصرفین انجام شد.

او افزود: امسال رشد فزاینده‌ای در حوزه کمک به مساجد و بقاع متبرکین از منابع دولتی داشتیم به طوری که ۲۰میلیارد تومان برای تامین و بازسازی ۲۰۰بقعه و مسجد پرداخت کردیم و برای سال۱۴۰۲ نیز ۲۵میلیارد تومان برای بازسازی ۲۵۰بقعه و مسجد توافق شده است.

حجت الاسلام مجیدی افتتاح زمین ورزشی، آکادمی فوتبال و همچینین آمفی تئاتر ۲۰۰نفره تا ۳ماه دیگر را از دیگر اقدامات و برنامه‌های سازمان اوقاف استان قزوین برشمرد.

او افزود: از آغاز شکل‌گیری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در استان قزوین، ۱۲۲موقوفه استان قزوین صاحب سند رسمی شده بودند که در سال۱۴۰۰ این رقم به ۴۲موقوفه افزایش یافت و در سال۱۴۰۱ نیز ۵۸موقوفه دیگر صاحب سند شدند که از این منظر استان قزوین جزو پیشروترین استان‌های کشور است.

رئیس سازمان اوقاف استان قزوین در حوزه بهره‌وری اقتصادی پروژه‌های در دست ساخت سازمان اوقاف استان قزوین، اظهارکرد: موقوفه محمدعلی امینی به ارزش ۴۵میلیارد تومان و پروژه موقوفه مسجد جامع در مساحت یک هزار و ۳۰۰مترمربع با سرمایه‌گذاری ۲۵میلیارد تومانی شهریورماه سال آینده افتتاح خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا