فرهنگ و هنر

بازدید و نظارت میدانی از چاپ و نشر قرآن کریم در قم انجام شد

مدیرکل صدور مجوز و ارزشیابی ناشران قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه نظارت و ارزیابی ناشران قرآن کریم و طی بازدید میدانی و بازرسی از شرکت های مختلف چاپ و صحافی در استان قم گفت: قرآن ها از روی صحنه چاپ می شد.

به گزارش آپارات نیوز، حمید کرمی بروجنی، مدیرکل صدور مجوز و ارزشیابی ناشران قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم، گفت: 3 عنوان تخلف مشاهده ای و دستور عدم حذف این قرآن ها از مرحله چاپ است.

وی گفت: با توجه به اینکه تخلف این ناشران در درجه اول چاپ قرآن کریم با مجوزهای قبلی است، لازم است این ناشران به این مهم توجه کنند که هدف از چاپ قرآن کریم چیست؟ اگر اشکالی در این قرآن ها وجود داشته باشد، پاسخگوی این مشکلات کیست؟!

مدیرکل صدور مجوز و ارزشیابی ناشران قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم خاطرنشان کرد: از این رو دلیل صدور مجوز نشر برای هر نسخه از قرآن کریم است. وجود این مشکلات و رفع این موارد.

وی افزود: به عنوان مثال سال گذشته یک نمونه قرآن تصحیح و مجوز چاپ آن صادر شد که پس از فشار و تصحیح کارشناسان این حوزه کلمه الله در صفحاتی از قرآن پیدا شد. رنگی آماده شده است.” چاپ نشد اما پس از پیگیری های لازم مشخص شد که این مشکلات در مرحله چاپ پیش آمده و در نهایت این مشکل برطرف شد.

کرمی بروجنی گفت: معاونت نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم صمیمانه از همه ناشران می خواهد که همواره به این مهم در خدمت به ساحت مقدس قرآن کریم توجه داشته باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا