استانها

بالاترین میزان غلظت ذرات معلق هوا در مشهد است

به گزارش آپارات نیوز از خراسانی، زیبا معظمی فرد، رئیس اداره ارزیابی محیط زیست، آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی خراسان رضوی در این خصوص گفت: ملاک عمل گزارش منتشر شده سازمان محیط زیست مربوط به کلان شهرها است. این گزارش در سایت سازمان محیط زیست نیز موجود است و در اختیار عموم قرار گرفته است، این گزارش نشان می دهد که با توجه به تعداد روزهای ناسالم هوا برای گروه های حساس، در واقع برخی شهرها دارای شرایط آلودگی بیشتری نسبت به مشهد هستند که تهران، کرج و … اراک از مشهد آلوده تر است.

وی تاکید کرد مشهد دومین شهر بزرگ کشور است که باید نگاه حمایتی تری از سوی دولت داشته باشد.

رئیس اداره ارزیابی محیط زیست و آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی خراسان رضوی ادامه داد: بنابراین از ابتدای سال 1401 شاخص کیفیت هوا به مدت 70 روز در مشهد، 138 روز در تهران و 236 روز بالای 101 بوده است. در اهواز شاخص کیفیت هوا بر اساس آلاینده های مختلف از جمله ازن، دی اکسید گوگرد، دی اکسید نیتروژن، ذرات معلق و مونوکسید کربن است که در سال 1400 میزان آلودگی بر اساس این شاخص برای مشهد 85 روز، برای اهواز 162 روز بوده است. 86 روز برای تهران و کرج 159 روز گذشت.

به گفته وی، غلظت ذرات معلق در مشهد در بین 27 شهر مورد بررسی قرار دارد، در حالی که مشهد بیشترین میزان را دارد، این احتمال وجود دارد که غلظت ذرات معلق در مشهد بیشتر از مشهد باشد، اما در بین 27 شهر نباشد. مورد بررسی قرار گرفت. شهرها.

46

دکمه بازگشت به بالا