اقتصادی

با توجه به میزان آب استان، اولویت ما تامین آب شرب است

آپارات نیوز/ خوزستان مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: با توجه به میزان آبی که داریم و طبق برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم اولویت ما بر آب شرب است و باید به آن رسیدگی کنیم.

عباس صدریان فر در جلسه مدیریت خشکسالی که امروز 10 اردیبهشت ماه در اهواز برگزار شد، اظهار داشت: معتقدیم هرچه شفاف‌تر با مردم باشیم، مشکلات راحت‌تر حل می‌شود و برای رفع این مشکلات از مردم کمک می‌گیریم. حل. “

وی افزود: تلاش می کنیم اتفاقات گذشته در حوزه آب استان تکرار نشود و مطمئنا با شفافیت و برخورد صادقانه همه مسائل حل خواهد شد.

صدریان فر گفت: من می خواهم به این واقعیت اشاره کنم و فکر می کنیم استان های شمالی پر آب هستند اما اینطور نیست، در آن مناطق هم تنش وجود دارد.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا از این اتفاقات عبور کنیم و در سال های آینده با چنین مشکلاتی مواجه نشویم.

وی گفت: با توجه به میزان آبی که داریم و طبق برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم اولویت ما بر آب شرب است و باید مراقب آن باشیم.

صدریان فر ادامه داد: حتی اگر بخشی از آن را به ماه های سال آینده اختصاص دهیم، اگر از فصل پاییز شرایط عادی بارندگی نداشته باشیم و با مشکل مواجه شویم، مقداری ذخیره سازی خواهیم داشت که می توانیم در آن ماه داشته باشیم. ” پوشش نیز.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص آب در استان وابسته به فرد و ارگان نیست، تصمیمات بخشی است و حداقل 20 دستگاه اجرایی در برنامه ریزی منابع و هزینه ها مشارکت دارند و تصمیم می گیرند که در شورای حفاظت کیفیت یا شورای کشاورزی باشد. است.”

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر تنها تمرکز در کرخه بر شرب است و در این میان کشاورز باید پمپ پسماند برای جمع آوری آب داشته باشد که به معنای هدررفت آب در یک شهر و یا تلفات 10 تا 15 تعداد گاوها سنگین است.

همچنین در این رویداد، مرادی، معاون دادستان اهواز وی گفت: در حال حاضر اولویت مسئولان تامین آب شرب و جلوگیری از خشک شدن نخیلات پایین دست است.

وی افزود: هر جا مردم را درگیر کردیم، همکاری خوبی بین مردم و مسئولان وجود داشت. به هر حال اکثر مردم خوزستان از راه کشاورزی امرار معاش می کنند.

مرادی افزود: زمانی که به کشاورز اطلاع داده می شود حق کشت ندارید باید طرحی به کشاورز ارائه شود یا محصولی جایگزین شود و از همه مهمتر اگر به کشاورز قول جبران داده شود باید اجرا شود. “

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا