فرهنگ و هنر

با شهدای وحدت/یادکردی از فرمانده گردان ضربت در سنندج

محمدامین در سال 1980 به سنندج مهاجرت کرد و به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. وی چهار ماه در پاسگاه فیض آباد در این شهر خدمت کرد و پس از آن به گردان ‘گردان’ پیامبر اکرم (ص) پیوست و به دلیل لیاقت و شجاعت خود به فرماندهی گردان منصوب شد.

به گزارش آپارات نیوز ، محمدامین رحمانی در 25 آوریل 1931 در روستای کلاته از توابع شهر سنندج متولد شد. پدرش محمد ، كشاورز بود. وی تحصیلات خود را تا پایان دوره ابتدایی ادامه داد. در سال 1345 مدرسه را رها کرد و کار را آغاز کرد.

رحمانی در سال 1969 ازدواج کرد و پس از مدتی به خدمت سربازی فراخوانده شد ، اما به دلیل آگاهی از ماهیت رژیم پهلوی ، هرگز از انجام خدمت سربازی امتناع ورزید.

محمدامین در سال 1980 به سنندج مهاجرت کرد و به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. وی چهار ماه در ایست بازرسی فیض آباد در این شهر خدمت کرد و پس از آن به گردان «اعتصاب» پیامبر اکرم (ص) پیوست و به دلیل لیاقت و شجاعت خود به عنوان فرمانده گردان اعتصاب منصوب شد.

در سال 1982 ، هنگام اقدام به سو assass قصد توسط نیروهای ضدانقلاب ، از ناحیه پای چپ به شدت زخمی شد.

محمد امین پس از سالها مبارزه و از خودگذشتگی در دفاع از اسلام ناب محمدی و جمهوری اسلامی ایران ، توسط عناصر ضدانقلاب مورد سوinated قصد و شكنجه قرار گرفت. مزار مطهر شهید در گلزار شهدای شهر سنندج است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا