اقتصادی

با صدور اجازه نهادهای بالادستی، آماده واردات خودرو هستیم/واگذاری سهام خودروسازان ظرف ۶ ماه

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در تشریح برنامه های این وزارتخانه در حوزه صنعت خودرو، نگاه وزارت صمت به واردات خودرو برای تنظیم بازار و صادرات را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش آپارات نیوز، به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، منوچهر منطقی ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: واردات خودرو از جمله مواردی است که منجر به کاهش تقاضای تقلبی در بازار خودرو می شود. بنابراین برای تنظیم بازار خودرو به واردات، نگاه مثبتی به آن داریم.

وی با تاکید بر اینکه باید از ابزار قانونی خود از جمله واردات استفاده شود، گفت: ضوابط لازم برای واردات خودرو تنظیم شده است. یکی از ابزارهایی که قانونگذار در اختیار ما گذاشته واردات است و باید از این ابزار به نحو احسن استفاده کنیم، بنابراین زمانی کار را به سرانجام می رسانیم که مقامات بالاتر اجازه دهند.

تاکید رئیس جمهور بر واگذاری سهام دولتی به خودروسازان

معاون حمل و نقل وزارت صمت همچنین در خصوص واگذاری سهام دولتی از خودروسازان توضیح داد: یکی از محورهای بند هشت گانه رئیس جمهور با دستور وزیر صمت واگذاری سهام دولتی از شرکت های بزرگ خودروسازی و یک دوره است. برای آن کلمه ارائه شده است. اقدامات لازم برای واگذاری سهام دولتی خودروسازان انجام می شود.

وی افزود: اقدامات لازم در این زمینه آغاز شده و تمامی موانع شناسایی شده و در حال رفع آنها هستیم. بنابراین در دوره مورد نظر (6 ماه) اتفاق می افتد.

منطقی با اشاره به هدف گذاری امسال برای تولید یک میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، گفت: در گذشته به دلیل مشکل ریزتراشه ها در دنیا، تامین لوازم یدکی با مشکل مواجه بود، اما در حال حاضر این مشکل حل شده و در دنیا به مشکل خورده است. خودروسازان در حال افزایش تولید هستند.»

معاون حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ریزتراشه ها و قطعات یدکی باید به صورت دقیق تامین شود، گفت: در این راستا بحث تامین نقدینگی بسیار حائز اهمیت است که خوشبختانه تا حدودی با تامین نقدینگی قابل جبران است. بسته حمایتی دولت خودروسازان نباید اجازه تولید خودروهای ناقص را بدهند. سعی می کنیم تعداد خودروهای تولیدی و تحویل مستقیم به متقاضی را افزایش دهیم تا چیزی جز خودروی معیوب نداشته باشیم.

تاکید وزارت صمت بر انصاف و کاهش زمان پرداخت خودروسازان به قطعه ساز

منطقی در خصوص پرداخت بدهی خودروسازان به قطعه سازان با بیان اینکه در اسفندماه سال گذشته در بازه زمانی بیش از 120 روزه پرداختی به قطعه سازان کاهش یافت، گفت: با روش مدیریت نقدینگی خودروسازان و تحت نظارت وزارت صمت به حد طبیعی پرداخت خودروسازان به قطعه سازان می رسد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا