ورزشی

“با ورزش باراسل بیشتر آشنا شویم”

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز گیلان؛ باراسل در دهه 1960 توسط بوریس ننیاسوف ، استاد باله ، پس از مهاجرت از فرانسه به سوئیس اختراع شد. پس از مدتی متوجه شد که زمین در اصلاح حرکات و مشکلات پا و صاف کردن ستون فقرات به آنها کمک زیادی می کند. پس از وی ، شاگردش آنیتا کریستینا به طور حرفه ای تدریس را آغاز کرد.

باره: میله

au: به

سل: زمین

در سال 1373 ، خانم هنگامه امیدی ، که از شاگردان قدیمی کریستینا بود ، پس از گذراندن دوره های بارسل با کریستینا ، به ایران بازگشت تا مردم ایران با معجزه باراسل آشنا شوند.

مزایای این دوره:

باراسل یک ورزش ریتمیک ، قدرتی ، استقامتی و کششی است و از آنجا که تمام حرکات در حالت خوابیده انجام می شود و چرخش غیرطبیعی قسمت فوقانی بدن انجام نمی شود ، به طور مداوم روی عضلات نزدیک شده و متحرک ران کار می کند و منجر به آسیب کمتری به تصحیح بدن به حفظ تناسب اندام و سوزاندن چربی در شکم ، پهلو و ران کمک می کند.

این رشته در آبان ماه 1397 از طریق استان گیلان وارد من (فتانه حسینی) شد و طبق تصمیمی در کمیته باراسل شورای ورزشهای همگانی استان گیلان ثبت شد.

گردآوری و تنظیم: فتانه حسینی

مسئول کمیته بارسل هیئت ورزشهای همگانی گیلان

لازم به ذکر است که علاقه مندان به این رشته می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به دفتر شورا و صفحه رسمی اینستاگرام هیئت ورزشهای همگانی استان گیلان مراجعه کنند.

IMG-20200927-WA0035

دکمه بازگشت به بالا