اقتصادی

برای تکمیل چرخه فولاد در استان سرمایه‎گذاران پای کار داریم

آپارات نیوز / یزد استاندار یزد با تکمیل چرخه فولاد استان در صنایع پایین دستی تأکید کرد و از تقاضای سرمایه گذاران سخت کوش برای ایجاد پنج واحد تولید آهن اسفنجی و سه واحد تولیدی استان خبر داد و گفت: این امر نیاز به حمایت وزارتخانه دارد. سکوت

“محمد علی طالبی” در کارگروه تسهیل و از بین بردن موانع تولید در استان یزد ، که عصر امروز شنبه ، دوم مارس ، به همراه رزم حسینی ، وزیر صمت و آیت الله ناصری ، نماینده ولی فقیه در استان و جمعه امام جمعه یزد ، نمایندگان مردم در مجلس ، مسئولان و فعالان اقتصادی و صنعتی در سالن کوثر استان یزد برگزار شد ، وی گفت: در استان یزد بهترین تعامل را بین دستگاه های مختلف برای حل مشکلات صنعت داریم ، که باعث می شود در استان شاهد مشکلات باشیم اما امیدواریم با تأیید وزیر مشکلات مربوط به بخشهای ملی حل شود.

وی می افزاید: خوشبختانه اوضاع استان در حال افزایش است و حجم سرمایه گذاری ها و شخصیت های دیگر در این زمینه نیز بیانگر همین مشکل است ، اما ما همچنان از جمله مسئله آب مشکلاتی داریم که امیدواریم برطرف شود. به زودی. “

وی با بیان اینکه در زمینه مسئولیت های اجتماعی صنایع و معادن تجربیات خوبی داشتیم ابراز امیدواری کرد امروز با انعقاد تفاهم نامه در حال توسعه این بخش باشیم و تعهد کلیه صنایع و معادن استان را شاهد باشیم.

استاندار برای حل مشکلات بخش پتروشیمی استان ، مجتمع بزرگ فولاد میبد و همچنین پشتیبانی از تأسیس واحدهای عرضه ورق فولاد در استان ، از وزارت صمت خواستار شد.

وی مختصری از نیاز استان برای تکمیل زیرساخت های برخی شهرک های صنعتی استان را به منظور تشویق سرمایه گذاران بیان کرد و ابراز امیدواری کرد که 40 میلیارد تومان از 8 درصد فروش زمین شهرک ها برای سال 99 و 40 میلیارد تومان برای 1400 از سال این مکان به استان همان هدف باز خواهد گشت.

وی با بیان اینکه مبلغ تخصیص یافته از اعتبار 15٪ حتی برای احداث چند کیلومتر جاده مورد نظر برای اعتبار امسال بسیار ناچیز و ناکافی است ، گفت: ‘ما هر دو خواستار این افزایش اعتبار هستیم و آن را اختصاص می دهیم به مناطق دیگر “

طالبی به کمبود خوراک صنایع استان و معادن استانها در برخی از شهرهای استان اشاره کرد و خواستار تسهیل راه حل این مشکل با تصمیم ستاد شد.

وی در مورد تکمیل چرخه فولاد استان برای صنایع دستی گفت که تقاضای سرمایه گذاران سخت کوش برای ایجاد پنج واحد آهن اسفنجی جدید و سه واحد تولیدی در استان وجود دارد و این مورد نیاز وزارت صمت است. .

استاندار یزد در پایان سخنان خود با بیان اینکه یزد به عنوان استان پیشرو در شاخص امنیت سرمایه گذاری در کشور طی دو سال گذشته معرفی شده است گفت: “یکی از رویکردهای توسعه استان تمرکز بر اقتصاد دانش بنیان است. و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است. “اما ما برای ایجاد صنایع مجرد ، کم تقاضا و پاک و ایجاد اشتغال برای دانشجویان بیکار در استان ، ما به حمایت وزارت صمت نیاز داریم.

“محمدرضا علمدار یزدی” رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این کارگروه گفت: 356 جلسه اصلی کارگروه در استان تاکنون برگزار شده است ، که منجر به 185 جلسه کمیته تخصصی و 3،416 جلسه شد. این یک مدرک لیسانس است و منجر به بیش از 6300 مصوبه شده است که تاکنون 50 هزار نفر مشغول به کار شده اند.

وی بزرگترین موضوع مصوبات را ذکر می کند ، با تکرار 4745 پرونده مربوط به مسائل بانکی و به دنبال آن مسائل تأمین اجتماعی و سایر موارد.

رئیس سازمان سکوت استان یادآور شد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان یزد از نظر تعداد مصوبات اولین کار در کشور است.

وی با اشاره به همکاری نمایندگان مجلس در رفع موانع تولید گفت: نمایندگان مجلس یزد تعامل و همکاری بسیار خوبی برای رفع موانع تولید دارند و خوشبختانه دادگستری ، دیوان محاسبات کشور ، سازمان های خصوصی ، سیستم بانکی و تجهیزات اجرایی سازمان استان در این منطقه اونا خیلی خوبن.

اپراتور یزدی ابراز امیدواری کرد: با ادامه این روند و رفع مشکلات صنایع در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ، شاهد شکوفایی صنایع استان خواهیم بود.

در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی ، صنعت ، معدن و کشاورزی در خصوص مشکلات صادرات و کارت های بازرگانی ، رئیس اتاق صنعت ، معدن و تجارت استان در خصوص مواد اولیه پتروشیمی و بازسازی و نوسازی ، معاون رئیس جمهور انجمن صنفی کاشی و سرامیک کشور در زمینه مشکلات تأمین مواد اولیه این صنعت ، فعالان مختلف صنعتی استان ، رئیس انجمن نساجی یزد ، دادستان یزد و بازرس کل استان و نمایندگان ساکنان استان در استان. مجلس شورای اسلامی نیز سخنرانی کرد.

دکمه بازگشت به بالا