فرهنگ و هنر

برگزاری نمایشگاه هنری در کنار اهرام ثلاثه

برای اولین بار در هزاران سال گذشته ، نمایشگاه هنر معاصر در نزدیکی هرم بزرگ جیزه ، یکی از مهمترین سازه های باستانی ، برگزار شد.

به گزارش آپارات نیوز، «ابدیت پروردگار است» عنوان نمایشگاهی است که با وجود چندین اقتباس شگفت انگیز در نزدیکی اهرام ثلاثه یکی از عجایب هفتگانه جهان برگزار می شود. از جمله نکات برجسته این نمایشگاه، مجسمه جدیدی از هنرمند فرانسوی JR است که دست بزرگی را به تصویر می کشد که عکسی از هرم را در دست دارد. اگر از زاویه مناسب به این عکس نگاه کنید، به نظر می رسد که بخشی از هرم از آن جدا شده است.

در مجموع 10 هنرمند بین المللی دیگر در این نمایشگاه که از 21 اکتبر آغاز می شود و تا 7 نوامبر 2021 ادامه دارد، شرکت می کنند. حضور هنرمند و ربات انسانی “I-Da” نیز بخشی از این نمایشگاه هنری است. این ربات ، اولین روبات هنرمند شبیه انسان ، قبل از نمایشگاه در مصر دستگیر شد. مقامات مصری ادعا می کنند آژانس بین المللی انرژی و سازنده آن را به مدت 10 روز در گمرک بازداشت کرده و روز چهارشنبه او را به دلیل نگرانی از اینکه این ربات بخشی از یک برنامه جاسوسی گسترده باشد، آزاد کردند.مذاکرات دیپلماتیک نیز بین دو کشور انجام شد.

“ابدیت اینجاست” که توسط وزارت آثار باستانی و گردشگری مصر، وزارت امور خارجه مصر و یونسکو حمایت می شود، توسط یک شرکت خصوصی به نام Art D’Égypte برنامه ریزی شده است.

برخی از آثار این نمایشگاه به شرح زیر است:

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا