فرهنگ و هنر

«بز کلاه به سر» به بچه‌ها رسید

کتاب «بز با کلاه بر سر» نوشته پروین پناهی منتشر شد.

به گزارش آپارات نیوز، این کتاب با موضوع سپاس و سپاس با تصویرگری فاطمه خسرویان و با موضوعی طنز و تخیلی برای مخاطبان گروه سنی ب و ج توسط انتشارات مدرسه منتشر شد.

ناشر در مقدمه «بز کلاه بر سر» می نویسد: داستان درباره مردی است که نامی ندارد و احساس بی مصرفی می کند و برای کار ساخته نشده است و مدام درمانده و ناله می کند و حتی کلاهی که بر سر دارد. سرش چیزهای بی ارزش را به او نشان می دهد. اما وقتی همان چیزها را از دست می دهد، فقط می فهمد که قدر خوبی هایش را می داند، حتی اگر کوچک باشند.

در بخشی از کتاب می خوانیم: «مردی بود که ابتدا نامی نداشت، اما بعدها او را بازدار صدا کردند. بازدار در دنیا چیزی نداشت. او بود و یک بز! روزی بازدار به دیواری تکیه داد و با خود صحبت کرد و گفت: من چیزی ندارم! من همان بز دنیا را دارم با همان کلاه سرم! ». دستش را روی سر بز گذاشت و گفت: «هی عزیزم! بگذار همان کلاه را به تو بدهم. کلاهش را برمی دارد و روی بز می گذارد. بز سرش را تکان داد و سریع فرار کرد…

پناهی پیش از این کتاب «شاه و ماه» را توسط انتشارات مدرسه منتشر کرده است. در فیلم بز در کلاه، تصویرگر نه تنها به هنر تصویرسازی و داستان سرایی تسلط داشت، بلکه شناخت قوی تری از ذائقه مخاطب داشت.

او با شناختی که از مخاطب داشت، توانست توجه کودکان و والدین را به تصویرسازی جلب کند.

«بز با کلاه بر سر» دارای 40 صفحه رنگ آمیزی و سایز سفر در فروشگاه های سراسر کشور است و همچنین فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه https://enmabazar.ir/ در دسترس مخاطبان است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا