اقتصادی

بنادر صیادی خور سمایلی و بندر امام (ره) لایروبی می‌شوند

آپارات نیوز/ خوزستان تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین اداره کل شیلات استان خوزستان، استاندار بندرماهشهر و شرکت بهره برداری غیر صنعتی پتروشیمی منعقد شد.

امروز 23 فروردین ماه طی جلسه ای با حضور فتح الله ابوعلی مدیرکل شیلات، فریدون بندری فرماندار بندرماهشهر و محسن آتش زمزم مدیرعامل شرکت پتروشیمی غیر صنعتی، تفاهم نامه، احیا و بازسازی سماعیلی و بندر به امضا رسید. بنادر ماهیگیری امام خمینی (ره) نهایی شد.

فتح الله ابوعلی مدیرکل شیلات خوزستان در این دیدار ضمن پرداختن به توانمندی های صیادی شهرستان بندرماهشهر بر لزوم اجرای طرح های آبزی پروری و صیادی در این شهرستان تاکید کرد.

وی گفت: طرح 12 هزار هکتاری پرورش ماهیان دریایی در شهرستان ماهشهر و طرح های پرورش ماهی در قفس در خوریات از توانمندی های مهم صیادی این شهرستان است که امیدواریم با هماهنگی و حمایت مسئولان محلی و استانی به زودی اجرایی شود.

ابوعلی با اشاره به اینکه حفظ ذخایر ارزشمند آبزیان برای نسل های آینده و اشتغال پایدار صیادان حائز اهمیت است، خواستار حمایت از طرح های بازسازی ذخایر دریایی با ساخت زیستگاه های مصنوعی و تقویت مراکز پرورش ماهیان دریایی شد.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود صنایع بزرگ پتروشیمی در منطقه، در صورت کمک و اعتبار از این صنایع، با اجرای طرح های آبزی پروری و صیادی، رونق تولید و اشتغال در شهرستان فراهم می شود.

در ادامه فریدون بندری فرماندار بندر ماهشهر نیز گفت: اگر خدا بخواهد در آینده نزدیک شاهد عملیات لایروبی و بهسازی بنادر صیادی خور سمایلی و بندر امام خمینی (ره) نیز خواهیم بود. خواسته ها و نیازهای دیرینه شهر.”

فرماندار بندر ماهشهر افزود: این پروژه ها شامل لایروبی، تعمیر و بازسازی بنادر صیادی خور سمایلی و بندر امام خمینی(ره) و همچنین تعمیر، نگهداری و نگهداری شبکه برق رسانی این دو بندر صیادی است. اعتبار 60 میلیارد ریال. شورای راهبردی شهر اجرا می شود.

وی ادامه داد: یکی از مواهب الهی در بندر ماهشهر وجود توانایی های مختلف ماهیگیری است و قرار گرفتن در سواحل خلیج فارس در کنار حضور صنایع پتروشیمی بر ارزش این مواهب افزوده است و این امر ماست. وظیفه استفاده بهینه از این منابع است.» ارزش افزوده منطقه و کشور را دوچندان می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا