ورزشی

به ترای‌اتلون انتقاداتی وارد است/ روی کاغذ مربی خارجی داریم

این پیشکسوت ورزش سه گانه گفت: ورزشکاران، پیشکسوتان و مربیان بزرگتر از فدراسیون انتقاد می کنند که من یکی از آنها هستم.

سلمان تیموری در گفت وگو با آپارات نیوز درباره شرایط ورزش سه گانه کشور (سه گانه متشکل از شنا، دوچرخه سواری و دویدن) با بیان اینکه گاهی ورزشکاران ملی در خارج از کشور نتایج خوبی کسب می کنند، اظهار کرد: این ورزشکاران در خارج از کشور به نتایج خوبی دست پیدا می کنند. به عنوان مثال ثقایی هفته گذشته در رشته دوگانه سوم شد اما اگر از نظر کلی بخواهم بگویم تعداد ورزشکاران و کیفیت مسابقات با شرایط ایده آل فاصله زیادی دارد. شاید بخشی از این به خاطر شرایط جامعه باشد اما دایره سه گانه روز به روز کوچکتر می شود. به نظر می رسد مسئولان باید برای این موضوع چاره اندیشی کنند تا ورزش سه گانه از این وضعیت گرمخانه بیرون بیاید و فقط روی 3 یا 4 بازیکن ملی پوش متمرکز نشود.

این پیشکسوت ورزش سه گانه گفت: این رشته باید در بین مردم گسترش یابد و سپس به ویترین فدراسیون و مسابقات آسیایی پرداخت. ابتدا باید اصول اولیه این حوزه در جامعه منتشر شود. پیش از این برای افزایش نیروی انسانی کمی به این موضوع پرداخته می شد اما اکنون متاسفانه فدراسیون نسبت به بخش دولتی بی توجهی کرده است.

تیموری در ادامه به بلاتکلیفی شوراهای استان اشاره کرد و گفت: تکلیف بسیاری از شوراهای استان مشخص نیست. شورای استان همدان چندین سال است که حتی ناظر ندارد و نه شورای استانداری البرز که متاسفانه نقش این استان هم مشخص نیست. بسیاری از استان های دیگر نیز همین وضعیت را دارند. شاید فدراسیون پیگیر است اما در عمل بسیاری از هیئت ها تعطیل یا نیمه تعطیل هستند. آمار دقیقی ندارم اما تا جایی که می دانم 10 یا 15 شهرستان توسط سرپرست اداره می شوند یا دوره تصدی آنها به پایان رسیده است.

قهرمان سابق مسابقات سه گانه کشور در ادامه بیان کرد: بلاتکلیفی تیم های استانی متاسفانه این رشته را تحت تاثیر قرار می دهد. وقتی تیم استان تعطیل است ساختاری وجود ندارد و در این شرایط دیگر ورزشکاران حال خوشی ندارند و به حال خودشان رها شده اند. جانشینی از فدراسیون هم داشتیم، گودرزی همیشه می گفت پیگیر است اما متاسفانه هنوز خیلی از تیم ها مشکل دارند و با سرپرست اداره می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب مربی خارجی می تواند تیم ملی را از راه دور بهتر کند، گفت: ورزشکاران و پیشکسوتان دیگری نیز در این باره صحبت کرده اند. همه ما همین را می گوییم. چند سالی است که روی کاغذ مربی خارجی داریم اما در عمل اینطور نیست. کلی برنامه می دهد و مبلغی هم دریافت می کند که متاسفانه در میدان بالای سر ورزشکاران اتفاقی نبود.

وی در ادامه گفت: کار خوبی که فدراسیون انجام داد این بود که مربیگری سطح 3 بین المللی را در ایران با حضور یک مدرس خارجی برگزار کرد. در این مدت مربیان کل کشور سطح خود را ارتقا دادند. این موضوع باید ادامه پیدا کند و حتی سطوح بالاتر در ایران حفظ شود. هر چه مربیگری در ایران قوی تر باشد، ورزشکاران بهتری ساخته می شوند.

تیموری افزود: ورزشکاران، پیشکسوتان و مربیان قدیمی تر از فدراسیون انتقاد می کنند که من یکی از آنها هستم. البته در عین حال با فدراسیون هم در ارتباط هستیم و هر کاری از دستمان بر می آید انجام می دهیم. ساکن البرز هستم و در مرحله انتخابی تیم ملی شاگردی دارم که در رده های سنی فعال است. همه ما دوست داریم این رشته روز به روز پیشرفت کند.

وی افزود: البته فدراسیون با بودجه ای که در اختیار دارد و ارقامی که کمیته و وزارت می دهد مجبور است کار خاصی انجام دهد. اگر مسابقات کشوری باشد و مبلغ کمی به ورزشکاران برسد حداقل هزینه های فنی آنها تامین می شود و باعث خوشحالی می شود. فدراسیون باید پایداری و توجه بیشتری داشته باشد. روز به روز حالشان بدتر می شود. ما در کشور و شهرهای مختلف قابلیت های خوبی داریم. باید بگویم انتقاداتی به فدراسیون وجود دارد و از طرفی آنها چاره ای ندارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا