اقتصادی

بودجه ۱۴۰۰ به‌دنبال احیای مسیر ثبات و رشد اقتصاد ایران است

آپارات نیوز / قم “پیام بودجه 1400 احیای مسیر ثبات و رشد اقتصاد ایران است و ما تأکید می کنیم که می توانیم گسترش زیرساخت ها ، افزایش سرمایه اجتماعی و حمایت از افراد آسیب پذیر را در این بودجه دنبال کنیم.” گفت معاون رئیس جمهور.

محمد نهاوندیان در جریان جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان قم ، و پس از بازدید از چندین واحد تولیدی فعال در استان ، درگذشت آیت الله محمد یزدی را تسلیت گفت و وی را از پیشکسوتان نظام اسلامی خواند. که انقلاب اسلامی خدمات بسیاری را ارائه داد.

وی افزود: اوضاع اقتصادی کشور در جهت مخالف در حال رشد است ، در سال جهش تولید در سطح ملی و استانی ، با وجود فشار اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه و شرایطی که شاهد موفقیت در پروژه های مختلف بوده ایم. تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت. ” ، یک موفقیت مهم است.

وی با اشاره به اینکه شاید هیچ کشوری در جهان چنین جنگ و فشار اقتصادی را ندیده است ، گفت: ‘در همین حال ، ما شاهد یک شوک تاج بی سابقه هستیم که بزرگترین اقتصادهای جهان با چالش های جدی و رتبه های منفی روبرو هستند. خیره شد ، اما هنوز فعالیت ها اقتصاد کشور با تلاش زیادی دنبال شده است و ما حتی در تابستان رشد تولید ناخالص داخلی را تجربه کرده ایم.

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور گفت: ما امیدواریم همانطور که خداوند شر ترامپ را از جامعه جهانی دور کرد ، شر ویروس کرونا نیز به زودی از بین خواهد رفت.

نهاوندیان با اعلام اینکه این به معنای پیروزی و تحقق جهش تولید است ، افزود: البته این جهش نسبی است. یعنی وقتی کشورهایی که فشار جنگ اقتصادی و تحریم ها را نداشته اند رتبه منفی داشتند ، می توانستیم رشد تولید ناخالص داخلی را ببینیم.

وی گفت: امیدواریم این مسیر طی شود و در بهار سال آینده بتوانیم پیامدهای منفی وضعیت را جبران کرده و با رشد مثبت در سال آینده ادامه دهیم که این یک گام بسیار مثبت است.
وی ادامه می دهد: “تأثیر مثبت این موفقیت نه تنها در اقتصاد بلکه در سیاست نیز قابل مشاهده است. ما نشان خواهیم داد که جلوی تأثیرات تحریم ها را گرفته ایم.”

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور گفت: با شروع کار دولت یازدهم ، شاهد پیشرفت چشمگیر و روشنی در کلیه زمینه های اقتصادی سالهای گذشته خواهیم بود و این نشان دهنده توانایی های اقتصاد ایران است.

وی اظهار داشت: در سال 1997 دشمنان می خواستند این راه را ببندند و جنگ اقتصادی شدیدی را علیه ملت ایران آغاز كنند كه البته از اواخر سال 1998 با تلاش در جهت بهبود شاخص ها در مخالفت با عمل نمود یافت. دشمنان. ما با تاج و تأثیر اقتصادی آن روبرو شده ایم ، اما اکنون این وضعیت را پشت سر گذاشته و در حال بهبود اوضاع هستیم.

وی ادامه می دهد: امروز زیرساخت های اقتصاد کشور قابل مقایسه با ده سال پیش نیست ، زمانی واردات بنزین یکی از نگرانی های کشور بود و دشمنان درباره تحریم صحبت می کردند ، اما اکنون ما می خواهیم این محصول مهم را صادر کنیم و نقطه تحریم دشمن موفقیت ما شده است.
نهاوندیان گفت: “به دلیل همگرایی بین مسئولان و همکاری ملت گرانقدر ، ما آزمون مقاومت اقتصادی را پشت سر گذاشته ایم. باید قدردان این سرمایه همدلی و همگرایی باشیم. ممکن است اختلاف سلیقه داشته باشیم اما نتیجه تقویت عقل سلیم و عزم راسخ است. “

وی افزود: برای حل مشکلات در بخشهای مختلف اقتصادی و اجتماعی ، باید تلاش کنیم سرمایه گذاران را جذب کنیم ، سرمایه گذاری ها باید توسط مسئولان در تمام مناطق کشور پشتیبانی شود و این هدف دولت و پارلمان است. “

وی ادامه داد: ‘برخی از تصمیمات در طی سالهای جنگ اقتصادی به دلیل شرایط اتخاذ شده است ، اما سیاست کلی ما تسهیل فعالیت های اقتصادی است و بنابراین اقدامات مهمی مانند رسیدگی به امور صادرات و واردات در این زمینه انجام شده است. آنچه منجر به سعادت شده را تسهیل کند. اقتصادی و پشتیبانی از تولید و اشتغال کشور.

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اهمیت تقویت فضای رقابتی برای افزایش موفقیت در بخش اقتصادی کشور گفت: در این راستا تقویت بورس اوراق بهادار را یکی از مهمترین موارد می دانیم ارکان در این زمینه ، که منجر به عدالت اقتصادی نیز می شود. شفافیت در مراحل زنجیره عرضه و تقاضا راهی برای دستیابی به عدالت اقتصادی فراهم می کند و این را می توان در عرضه محصولات مختلف مشاهده کرد.

وی با اشاره به اینکه سطح مشاوره با سازمان های اقتصادی تسریع شده است ، افزود: “بازگشت نظرات کارشناسی به نهادهای تصمیم گیرنده باعث سالمتر شدن نظرات خواهد شد و اکنون زمینه گفتگو بین بخش خصوصی و دولت بسیار مطلوب است.”
وی ادامه می دهد: “اعضای اتاق ایران نمایندگان بازیگران اقتصادی در جلسات مهم تصمیم گیری هستند و ما با تأکید بر تساوی قدرت چانه زنی سعی می کنیم حقوق بخش خصوصی را به بهترین شکل حفظ کنیم.”

نهاوندیان با تمجید از استاندار قم برای حفظ فضای آرام و با احترام ، توجه ویژه ای به بخشهای مختلف به ویژه اقتصادی و اجتماعی داشت و گفت: “در این راستا تلاش های آقای امیرآبادی ، نماینده مردم این استان در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات ما قدردان قم هستیم.
وی با اشاره به اینکه قم در استفاده از ظرفیت ها و امکانات پیشتاز است ، اظهار داشت: این استان نیز بیش از سهم استان در بهره برداری از امکانات تسهیلات تبصره 18 را به خود اختصاص داده و از آن برای تولید استان استفاده می کند. و توسعه زمینه های کاری ، و همچنین در زمینه. امکانات پشتیبانی کرونا بهترین رتبه بندی را در کشور کسب کرده است.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا