دانش و سلامت

بیشترین تردد زائران اربعین از مرز مهران/ضرورت آمادگی بهداشتی و درمانی در ایلام

معاون بهداشتی وزارت بهداشت بر آمادگی کامل امکانات بهداشتی و درمانی در این استان تاکید کرد و گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده بیشترین حجم تردد زائران اربعین حسینی از استان ایلام و مرز بین المللی مهران خواهد بود. : شرایط استان ایلام برای میزبانی از زائران اربعین حسینی مناسب است.

به گزارش آپارات نیوز، دکتر. سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت ضمن قدردانی از زحمات مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جهت خدمت رسانی به مردم و همچنین راه اندازی بیمارستان رازی گفت: این دومین بار در سال گذشته است. ماهی که به استان ایلام سفر کرده ام و اهمیت این موضوع. این به دو دلیل بود، دلیل اول؛ ایلام یکی از استان‌های با پتانسیل بالا است که برای پیشرفت تلاش زیادی می‌کند و باید تلاش کنیم تا در نظام سلامت به عدالت و تعالی برسیم تا استان‌های با پتانسیل توانمندی‌های خود را به ثمر برسانند. ظرفیت استفاده شده دومین دلیل برگزاری مراسم اربعین حسینی در استان ایلام است.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت بر آمادگی کامل امکانات بهداشتی و درمانی در این استان تاکید کرد و گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده بیشترین حجم تردد زائران اربعین حسینی از استان ایلام و مرز بین المللی مهران خواهد بود. : شرایط استان ایلام برای میزبانی از زائران اربعین حسینی مناسب است، البته باید توجه ویژه ای داشته باشیم تا در این ایام آمادگی بیشتری برای حوادث احتمالی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر. جاسم محمدی سرپرست این دانشگاه نیز حضور یک ماهه معاون درمان وزارت بهداشت در استان ایلام را نشان از توجه ویژه وی به محرومان دانست. مناطقی مانند ایلام

دکتر. محمدی افزود: تلاش همکاران ما در حوزه درمان دانشگاهی کاهش ارسال بیماران به استان های ثروتمند و مرکز کشور است که نیاز به نیروی انسانی ماهر و تجهیزات و امکانات مناسب دارد.

وی خاطرنشان کرد: استان ایلام به دلیل اینکه در مسیر تردد زائران اربعین حسینی قرار دارد نیازمند توجه ویژه مسئولان وزارت بهداشت است. امیدواریم با حمایت وزارت بهداشت بتوانیم خدمات مناسبی را به زائران ارائه دهیم.

وی گفت: زیرساخت هایی مانند آنژیوگرافی در استان ایلام فراهم است و با حمایت مسئولان وزارت بهداشت و تخصیص امکانات و تجهیزات مربوطه می توانیم خدمات مناسبی را به جامعه هدف ارائه کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا