استانها

بیش از ۳۲ هزار تن روغن خام وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس ترخیص شد

به گزارش آپارات نیوز، مجتبی قهرمانی در سی و هشتمین بازدید از بندر شهید رجایی بندرعباس ضمن بازدید از بخشهای مختلف مجتمع بندری، گمرک، داربست و انبارها، شخصاً اقدامات انجام شده برای مبارزه با قاچاق کالا در بندر و گمرک شهید رجایی را مورد بررسی قرار داد. علاوه بر ارائه توصیه های لازم به مراجع ذیربط برای تشدید اقدامات پیشگیرانه و متقابل، دستورات ویژه ای نیز صادر کرده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در بازدید از محل مخازن نفتی واقع در گمرک شهید رجایی بندرعباس، با اشاره به وجود حدود 150 هزار تن نفت خام در انبارهای بندری و گمرکی استان هرمزگان، تصریح کرد: نفت مورد تایید قرار گرفته است. تامین مواد اولیه مورد نیاز تعداد زیادی از کارخانه های روغن خوراکی در سراسر کشور.

قهرمانی افزود: برای تامین ناوگان حمل و نقل مورد نیاز برای حمل این محموله بزرگ نفتی، تعداد کامیون ها در بندر شهید رجایی بندرعباس دو برابر می شود و حرکت و بارگیری به صورت 24 ساعته برای واردات روغن های وارداتی در اسرع وقت ادامه می یابد. موجود.تخلیه کامل و ارسال به کارخانه های روغن خوراکی در تمام نقاط کشور.

این مقام قضایی همچنین تصریح کرد: با توجه به مشکلات تنها کارخانه تولید روغن خوراکی استان هرمزگان در تامین مواد اولیه، مقرر شد با هماهنگی اداره کل معادن استان از ظرفیت خطوط تولید حداکثر استفاده شود. صنعت و تجارت. ، مقدار قابل توجهی از مواد اولیه برای این کارخانه ارسال می کند تا محصولات خود را به سرعت تولید کند و تولید را به حداکثر برساند.

مجتبی قهرمانی در جریان نظارت بر انبار حدود 80 هزار کانتینر و 44 انبار تعیین شده با دستور رئیس کل دادگستری، آخرین وضعیت کالاهای اساسی انبار شده در بندر شهید رجایی بندرعباس و دستورالعمل های لازم را بررسی کرد. ترخیص کالا از گمرک و حمل این کالاها به تمام نقاط کشور.

وی همچنین اظهار داشت: در این بازدید و با حضور مسئولان ذیربط، تصمیمات لازم برای تسریع در روند ترخیص کالاهای اساسی از گمرک اتخاذ شده و به تبع آن دستگاه های متولی موظفند تمامی امکانات را برای ترخیص فوری اقلام از گمرک بسیج کنند. از انبارها در این مجتمع بندری سریع عمل کنید.

46

دکمه بازگشت به بالا