اقتصادی

تابش: قیمت مرغ تا ۲۴ ساعت دیگر کاهش می یابد

رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده ضمن ذکر دلایل افزایش قیمت مرغ از روز شنبه (4 بهمن) قول داد که قیمت مرغ طی 24 ساعت آینده به نرخ مصوب 20400 برگردد.

به گزارش آپارات نیوز ، عباس تابش در یک برنامه تلویزیونی با اعلام اینکه قیمت مرغ زنده یک شبه 200 تا 300 تومان افزایش یافته است ، اظهار داشت: ‘دلیل اصلی عدم تامین بود که دیروز شخصاً در میدان بهمن تهران مورد بررسی قرار گرفت. “دلیل دیگر بارندگی های اخیر و همچنین جمع آوری مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام این است که طبق توافق های اخیر ، شرکت پشتیبانی امور دام تا زمانی که قیمت متعادل نشود و به نرخ مصوب نرسد ، دیگر مرغ را برای موجودی جمع آوری نمی کند.

این مقام مسئول همچنین تأکید کرد: اگر قیمت مرغ ظرف 24 ساعت آینده به تعرفه مصوب بازنگردد ، شرکت پشتیبانی امور دام دام مرغ را بین مصرف کنندگان توزیع می کند تا عرضه به سطح تقاضا برسد.

وی افزود: برنامه ما 130 میلیون قطعه مرغ برای پایان سال است و از طرف دیگر معاونین وزارت جهاد کشاورزی صریحاً اعلام کرده اند که 100 درصد ورودی را در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهند ؛ بنابراین پیشنهاد مشکلی ندارد.

به گفته رئیس سازمان حمایت ، دلیل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر به تولیدکنندگان ، مشکلات حمل و نقل و بارندگی برمی گردد.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد این دلایل درست باشد و طی 24 ساعت آینده قیمت مرغ به نرخ مصوب بازگردد.

تابش در پاسخ به انتقاد از وضعیت نظارت بر بازار گفت: اولین پیوند نظارت است و اگر عرضه کافی بازار نباشد در پیوند آخر با مشکل روبرو خواهیم شد.

شرکت های بسته بندی حتی یک کیلو تخم مرغ تحویل ندادند!

وی در ادامه درباره برنامه تنظیم دفتر مرکزی برای تأمین بازار مرغ و تخم مرغ در شب عید گفت: برای دو ماه آخر سال ماهانه 130 میلیون مرغ جوجه ریزی می شود. در تهیه تخم مرغ نیز مشکل وجود داشت و براساس بازدیدهایی که در ده روز گذشته انجام شد ، حتی یک کیلو تخم مرغ از واحدهای تولیدی به واحدهای بسته بندی تحویل نشد. از طرف دیگر ، شبکه های غیررسمی مرغ و تخم مرغ را از واحدهای تولید کننده خریداری کرده و به صورت غیررسمی با قیمت های بالاتر در بازار رسمی تحویل می دهند.

مقام مسئول نیاز به واحدهای بسته بندی تخم مرغ روزانه 400 تن اعلام کرد و گفت: “در حال حاضر تخم مرغ به شرکت های بسته بندی عرضه نمی شود و موضوع به شرکت پشتیبانی امور دام گزارش شده است.”

آخرین وضعیت عرضه بازار شکر

تابش با اشاره به عرضه شکر به ارز نیمایی گفت: “مشکلی در تأمین شکر حنور وجود ندارد و قیمت آن همچنان در کف بازار 8700 تومان است اما قندی که صنعت مورد نیاز تجارت دولتی است. شرکت ایران. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا