دانش و سلامت

«تارا» از سرویس اعطای اعتبار خرد رونمایی کرد

در این نشست سید حامد قنادپور مدیرعامل شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا و وحید شمخی معاون توسعه و نوآوری و امیرحسین باقری معاون فروش و بهره برداری و حسن مختاریان معاون فنی رئیس جمهور به سخنرانی پرداختند. پاسخ به سوالات خبرنگاران خود در مورد جنبه های فنی و عملیاتی توسعه این اپلیکیشن ویژه و دیگر.

مدیرعامل تارا در این نشست با اشاره به اینکه شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا با پشتوانه 50 سال فعالیت، تجربه اقتصادی و توسعه کسب و کار گروه صنعتی گلرنگ تاسیس شد، گفت: فعالیت جدی تارا از سال 1400 آغاز شده است. این موسسه شروع کرده و اکنون در تلاش است تا با ارائه راه حل های دیجیتالی برای ارتقای تجربه مردم از خدمات مالی، به طور جامع به دغدغه ها و نیازهای مردم امروز بیندیشد و فلسفه اساسی آن کمک به رفاه مالی طبقه متوسط ​​است.

سید حامد قنادپور ادامه داد: در این راستا تارا خدماتی همچون کیف پول الکترونیکی، رفاه شرکتی، اعتبار سازمانی و اخیراً خدمات اعتبار خرد فردی ارائه کرده است و در مدت کوتاهی که این سرویس معرفی شده، با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. “این اتفاق افتاد.”

وی گفت: در بخش خدمات و سازمان تارا به بیش از 100 شرکت و سازمان در کشور خدمات مالی و اعتباری ارائه کرده و به بیش از یک هزار میلیارد نفر اعتبار اعطا کرده است.

وی به برخی از قابلیت ها و مزایای تارا که این اپلیکیشن بر روی آن ساخته شده است، اشاره کرد: «با تکیه بر حمایت گروه صنعتی گلرنگ در زمینه عرضه کالا و محل فروش و 50 سال سابقه کار»، «تجربه کاربری» ویژه و منحصربفرد “”، گسترش پذیرندگان در 460 شهر ایران و بیش از 4500 مرکز خرید شخصی و غیر حضوری در زمینه های مختلف اعم از کالاهای مصرفی، پوشاک و مد، لوازم خانگی، زیورآلات، لوازم آرایشی، پزشکی و بهداشتی، خدمات «بیمه و ..»، سود و پورسانت دریافت نمی کند، بهبود شاخص های نسبی زندگی مردم «و ….

مدیرعامل تارا در پایان سخنان خود گفت: سازوکار ما برای برقراری انضباط مالی و بازگرداندن وجوه اخذ شده توسط کاربر به اعتبار فردی کاملاً مبتنی بر اعتماد است و البته اگر برعکس این اتفاق بیفتد، کاربر مورد نظر و فرد دارای رکورد “منفی دریافت می کند و از خدمات بعدی محروم می شود.”

وی گفت: باید این قول را بدهیم که تارا چه از نظر کاربران و چه از نظر خدمات هنوز در ابتدای توسعه است و برنامه های انجام شده نوید رویدادهای هیجان انگیزی را تا پایان امسال و سال های آینده می دهد. شعار “راه حل های دیجیتال 360 درجه برای افزایش رفاه مالی” و تفکر جامع، برای دغدغه ها و نیازهای امروز مردم در عمل محقق خواهد شد و می توان گفت که این خدمات در راستای دین تجارت به مردم است. و جامعه و در قالب مسئولیت مدنی «علائم تجاری و شرکتها قابل تفسیر است».

سخنران بعدی این نشست وحید شمخی، معاون توسعه و نوآوری شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا بود که به تشریح چرایی و چگونگی شکل‌گیری، ابعاد و روند توسعه این اپلیکیشن و چشم‌اندازهای آتی آن پرداخت.

وحید شمخی با اشاره به تمرکز تارا بر تامین اعتبارات شرکتی و انبوه در سال گذشته، گفت: امروز برای راه‌اندازی و راه‌اندازی سرویس جدیدی از تارا به نام «وام خرد» یا «اکنون بخر، بعدا پرداخت کن! «در دنیا شناخته شده است.

شمخی با اشاره به اینکه بخش خدمات اعتبار خرد تارا فاقد چک، سفته، حامی و وثیقه و بدون کارمزد است، تصریح کرد: برای دریافت این خدمات نیازی به مراجعه حضوری نیست و کاربران می توانند کل مراحل ثبت نام را در کمتر از نیم ساعت انجام دهند. ساعت ، اعتبار سنجی و اعتبارسنجی آنها را تکمیل کرد و اعتباری از 500 هزار تومان تا 5 میلیون تومان دریافت کرد و از 4500 شعبه شخصی و غیرحضوری در سراسر کشور خرید کرد. قابل ذکر است که روند توسعه پیمانکاران تارا به سرعت در حال پیشرفت است.

وی گفت: تارا به کاربران کمک می‌کند تا نیازهای مالی کوتاه‌مدت و میان‌مدت خود را مدیریت کرده و از نظر مالی هوشمندتر زندگی کنند و چون کاربر در اقتصاد تورمی ایران عملاً دو ماه بعد پرداخت می‌کند، به نفع اوست. ..»

برای استفاده از این سرویس تنها به یک شماره تلفن همراه به نام خود و یک کارت هوشمند ملی (جدید) نیاز دارید.

وی همچنین گفت: همکاری کاربران منجر به سازوکار تکیه بر اعتماد مطلق برای اولین بار در کشور و طرح در حال تدوین می شود. در عین حال شاید لازم باشد که ذهنیت و فرهنگ خود را در ایران تغییر دهیم تا مجبور نباشیم همه چیز را نقدی بخریم و از اعتبار به عنوان یک تغییر فرهنگی (مانند سایر کشورهای جهان) استفاده کنیم.»

تارا از سرویس اعتبارات خرد رونمایی کرد

معاون توسعه و نوآوری تارا در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه نیمی از اعتبار دریافتی باید 30 روز بعد و مابقی 60 روز پس از خرید بازپرداخت می شد، توضیح داد: روز به روز بیشتر می شود.

در این جلسه امیرحسین باقری معاون فروش و عملیات شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا نیز به ارائه خدمات قابل ارائه به سازمان ها و شرکت ها پرداخت و افزود یکی از اهدافی که مخاطبان سازمانی از خدمات تارا برای دستیابی به آن استفاده می کنند. “این برنامه جبران نیروی انسانی سازمان آنهاست.”

وی افزود: برای پاسخگویی بهتر به نیازها و خواسته‌های خانواده‌های ایرانی، در تلاش هستیم تا پیمانکاران تارا را در زمینه‌ها و رده‌های مختلف توسعه دهیم.

حسن مختاریان، معاون فنی این مجموعه در سخنانی با اشاره به اهمیت امنیت در هر سرویس دیجیتال و اهمیت دوگانه در خدمات مالی گفت: این است.

وی گفت: سادگی و امنیت دو ویژگی خاص تارا است. پرداخت با تارا حتی به صورت آفلاین نیز قابل انجام است و نیازی به اینترنت ندارد. معماری استفاده شده برای این برنامه یک سرویس میکرو است که بعداً می‌توانیم به راحتی آن را توسعه دهیم و از فناوری‌های مختلف و زبان‌های مختلف برای توسعه آن استفاده کنیم.»

در پایان این نشست مدیران تارا به سوالات رسانه های گروهی پاسخ دادند.

شایان ذکر است کیف پول الکترونیکی تارا دارای قابلیت بازگشت نقدی ۳ درصدی در هر خرید می باشد که برای تمامی پیمانکاران تارا قابل استفاده است و به عبارتی تخفیف دائمی قابل توجهی را برای کاربران خود به همراه دارد. ضمناً پشتیبانی تارا با شماره 1573 به صورت 24 ساعته در دسترس کاربران است.

گفتنی است، همایش رسانه ای راه اندازی اپلیکیشن تارا (راه حل های دیجیتال 360 درجه برای افزایش رفاه مالی) ساعت 14:00 در برج گلرنگ واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، با حضور نمایندگان رسانه های گروهی و … برگزار شد. شرکت کنندگان و مهمانان

دکمه بازگشت به بالا