استانها

تامین تمامی داروهای ۹ گانه مصرفی کرونا در استان آذربایجان‌غربی

به گزارش آپارات نیوز آذربایجان غربی، جلال غفارزاده در مورد قرص های بیماری بیماری کرونا قلب اظهار داشت: هم اکنون قرص های فاویپیراویر در کلیه داروخانه های سرپایی استان برای بیماران سرپایی و سرپایی و داروخانه های سرپایی دولتی و بیمارستان ها و آمپول های تدبیر و طالقانی و امام خمینی موجود است. در تمام داروخانه ها یک بیمارستان در استان برای بیماران بستری وجود دارد و در صورت لزوم می توان هر دو دارو را به سیستم TTAC تحویل داد.

وی افزود: طبق نمودار هشتم درمانی Covid-19 ، هیدروکسی کلروکوین کافی در داروخانه های استان برای درمان بیماران سرپایی موجود است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ارتباط با سایر داروهایی که برای درمان بیماران مبتلا به کوید 19 استفاده می شود ، افزود: در صورت تجویز در اختیار این داروخانه ها قرار می گیرد.

وی همچنین در مورد داروی Recision افزود: داروی اینترفرون بتا که با نام Recision و Zifron نیز شناخته می شود ، برای درمان بیماران Covid 19 در بخش بستری تجویز می شود و این دارو در داروخانه های استان نیز برای استفاده در بند موجود است. بستری شدن در بیمارستان ، در حالی که مجوز توزیع Tosilizumbe با این حال ، در داروخانه ها و بیمارستان های دولتی ، مقدار نسخه ها بسیار ناچیز است.

غفارزاده شرط اصلی توزیع دارو را ثبت در سیستم TTAC عنوان کرد.

46

دکمه بازگشت به بالا