استانها

تاکنون ۵۰ هزار زائر از مرز تمرچین وارد عراق شده‌اند

به گزارش آپارات نیوز آذربایجان غربیمحمدصادق معتمدیان امروز در گفتگو با خبرنگار ساعت 13 آپارات نیوز صداوسیما با اشاره به بازگشایی مرز تمرچین برای اولین بار برای تردد زائران اربعین حسینی افزود: به دلیل مجاورت با تمرچین. . مرز با سامرا عراق و پس از رایزنی ها و هماهنگی های داخلی در مدت کوتاهی زیرساخت های این مرز برای تردد زائران فراهم شده است.

وی در ادامه با یادآوری توافقات انجام شده با دولت عراق برای بازگشایی مرز تمرچین برای زائران اربعین، خاطرنشان کرد: مسئولان اقلیم کردستان عراق اخیرا زیرساخت ها و امکانات مهمی را در زمینه هایی مانند حمل و نقل، موکب ها و … فراهم کرده اند. . به زائران ایرانی تجلیل کردند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اعلام اینکه تاکنون حدود 50 هزار زائر برای زیارت عتبات عالیات از مرز تمرچین خارج شده اند، ادامه داد: مرز تمرچین ظرفیت پذیرش 50 هزار زائر اربعین در روز را دارد و زیرساخت ها برای بازگشت مهیا است. 100 هزار زائر میهن اسلامی در طول یک سال شبانه روز فراهم می شود.

معتمدیان در پایان از ارائه خدمات کامل به زائران اربعین در مسیر مرز تمرچین خبر داد و اظهار داشت: امیدواریم آذربایجان غربی خدمتگزار شایسته ای برای عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) باشد.

دکمه بازگشت به بالا