فرهنگ و هنر

تاکید بر «نقش اجتماعی هنرمند» در جشنواره فیلم مدرسه

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم های مدرسه ای گفت: هنرمند در جامعه امروز کسی است که سخنان و برداشت های خود از واقعیت های جامعه و حقیقت پشت آن را به مردم عرضه کند.

به گزارش آپارات نیوز، به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم مدرسه، امیرحسین اخوین دبیر هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه ای در مراسم اختتامیه این جشنواره که پنجم آبان ماه در تالار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: ما خدا را شاکریم که اختتامیه این دوره از جشنواره را برگزار کرد و ما جزو 700 دانش آموز هستیم. این جشنواره یک جشنواره نیست، یک رویداد استخدامی است که در آن دانش آموزان منتخب از کل کشور مورد تقدیر قرار می گیرند. دانش آموزان در کارگاه های مختلف برای رسیدن به نقطه رشد توانمند می شوند.

وی افزود: برگزیدگان این جشنواره از مدارس دارای استعدادهای درخشان انتخاب شدند. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای این کار خیلی زحمت کشید. همچنین شبکه امید در این سال ها همیشه در جشنواره حضور داشت. کونسولد، شهرداری تهران، رویکا و تشکل های دانشجویی و سازمان هلال احمر از حامیان این جشنواره بودند.

الهام یاوری معاون وزیر و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز در این مراسم گفت: هنرمند در جامعه امروزی کسی است که سخنان و برداشت های خود از واقعیت های جامعه و حقیقت پشت آن را به مردم عرضه کند. .

وی افزود: درک هنری، نقد و توانایی تولید اثر هنری سه موردی است که این جشنواره به دنبال آن است.

یاوری گفت: در دو محور خودباوری و گزارش فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری مدارس، مسابقات سمپاد داشتیم که 700 اثر به دبیرخانه ارسال شد و 5 اثر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

در ادامه علی جانباز رئیس حوزه هنری نیز به دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان در این مراسم اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار با هدف جوانان دو موضوع مهم را مطرح خواهند کرد. رهبر می گوید در این شرایط شما نوجوان تولید محتوا و تولید روایت هستید.

وی افزود: می گویند این مسئولیت بر عهده دانش آموزان گذاشته شده است که در این شرایط که دنیا در آستانه یک نظام جدید جهانی است، شما باید راوی و راوی این دستور باشید.

این جانباز گفت: از شما تقاضا دارم که تولید کننده و راوی نسلی باشید که آینده انقلاب را به پایان می رساند.

سامیه شیخ محمدی معاون پیش دبستانی و دبستان سازمان جوانان هلال احمر نیز در این مراسم گفت: دانش آموزانی که در جشنواره فیلم مدرسه شرکت می کنند با ظاهر و هنر خود پیام های خوبی را به جامعه منتقل می کنند.

وی افزود: در صدمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال احمر و هفتاد و پنجمین سالگرد تشکیل این سازمان هستیم، فیلم های خوبی در زمینه ترویج نیکوکاری برای ما ارسال شده است.

اسامی برندگان این رویداد در این لینک ثبت شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا