استانها

تجدید میثاق هنرمندان با شهدای گمنام در شهرکرد

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز استان چهارمحال و بختیاری، آیین غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنام به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور جمعی از فرهیختگان و هنرمندان انقلاب اسلامی و فرهنگ اسلامی. و ارشاد، بسیج هنرمندان سپاه حضرت کامربنی هاشم علیه السلام در تپه نورالشهدا شهرکرد برگزار شد.

سرهنگ پاسدار سجدی مسعود موسوی در این مراسم با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و با گرامیداشت یاد و خاطره هنرمندان شهید به ویژه شهید سید مرتضی آوینی، عرصه های مقابله سخت و نیمه سخت دشمن را یادآور شد. – مناطق سخت و نرم جنگ و کمین های فرهنگی و پیروزی های فرهنگی.در این زمینه ها توضیح داده شده است.

رئیس ستاد تخصصی و بسیج سپاه حضرت کمربنی هاشم (ع) هشت سال دفاع مقدس و ورود دشمن به کشور را از مصادیق جنگ سخت دانست و افزود: در عرصه جنگ سخت، ما در قلمرو مقدس تجربه کسب کردیم. دفاع و با تمام وجود وارد زمین شدیم.» بلند شدیم و از خود دفاع کردیم.

وی ادامه داد: حتی در جنگ نیمه سخت نیز ترور صورت گرفته و شخصیت ما مورد ضرب و شتم قرار گرفته و قدرت فکری ما هدف قرار گرفته و افراد صاحب فکر و اندیشه هدف قرار گرفته اند. اما موفق نشدند.

موسوی تاکید کرد: امروز دشمن تمام توان خود را در بحث جنگ نرم، تهاجم فرهنگی، میزبان فرهنگی، فرهنگ و هنر گذاشته است، چرا که دیگر نمی‌تواند با جنگ نظامی مقابله کند، زیرا سختی را تجربه کرده و می‌داند. جنگ با ما.» این قطعا شکست خواهد خورد.

این مقام مسئول گفت: با فناوری، فناوری و علم روز به مقابله با دشمن خواهیم پرداخت. دشمن روی جنگ نرم سرمایه گذاری کرده است و یکی از جاهایی که هنر می تواند کارهای اساسی انجام دهد، تسخیر مغز است. تسخیر عواطف و احساسات است و اگر می خواهیم دشمن را شکست دهیم باید در این عرصه قوی باشیم.

رئیس ستاد و ستاد بسیج سپاه حضرت کامربنی هاشم علیه السلام گفت: یکی از وسایل بیان، بلیغ و بلیغ در بحث تبیین و تبیین جهاد که نقش اساسی دارد، هنر است و هنرمندان می توانند ایفای نقش کنند. نقش و مأموریت بزرگی دارد.» سنگین هستند.

موسوی مقابله با دشمن در جنگ نرم را منوط به استفاده صحیح از علم و فناوری روز و امکانات و ابزارهای موجود هنر دانست.

وی نقش اساسی هنر انقلابی را در عرصه شعر، طنز، نقاشی و… ستود. و گفت: اگرچه شهید آوینی نقش گرافیک را بی بدیل می داند. اما ما می‌توانیم در حوزه‌های مختلف این تأثیر را داشته باشیم، زیرا حوزه تأثیر نخبگان و هنرمندان گسترده است و شاید نقش یک عکس نوشته‌شده از هزاران سخنرانی مؤثرتر باشد.

در این روز هنرمندان یاد و خاطره الگوهای صبر و مقاومت و هفته هنر انقلاب را با عطرافشانی و گلباران مزار شهدای گمنام تپه نورالشهدا شهرکرد گرامی داشتند.

دکمه بازگشت به بالا