اقتصادی

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سالن پرورش طیور

تجهیزات گرمایش

طیور نسبت به سرما بسیار حساس هستند. بنابراین ، دمای محیط طیور باید به صورت استاندارد و در اندازه مشخص تنظیم شود. برای انتخاب سیستم گرمایش مناسب برای گلخانه ، برای کنترل دمای اتاق نیاز به طراحی کامل است. این نقشه شامل مطالعه کلیه ورودی های هوا ، خروجی های هوا ، سیستم های انتقال هوا ، عوامل ایجاد گرما و سرما و … می باشد. عوامل ذکر شده می تواند به طور مستقیم بر عملکرد تجهیزات گرمایش تأثیر بگذارد. از جمله شناخته شده ترین تجهیزات گرمایش می توان به سیستم های زیر اشاره کرد:

بخاری های تابشی: بخاری های تابشی رایج ترین وسایلی هستند که برای تولید گرما در دستگاه های جوجه کشی استفاده می شوند. این دستگاه ها دارای بدنه ای استوانه ای مانند موشک هستند که به آنها بخاری موشک نیز گفته می شود. بخاری های تابشی تمام انرژی مصرفی خود را به همراه گرمای محیط آزاد می کنند. بنابراین ، آنها را فقط می توان در مکانهایی با سیستم تهویه مناسب استفاده کرد.

– بخاری های کابینتی: این نوع بخاری ها هوای پاک تولید می کنند. گرما در فر دستگاه تولید می شود و توسط فن های مخصوص در محیط آزاد می شود. بخاری های کابینتی که به بخاری های هوای گرم نیز معروف هستند ، انتخابی ایده آل برای محیط های بدون تهویه مناسب است ، زیرا همه آلاینده های این وسایل از طریق خروجی مخصوص به خارج از سالن منتقل می شوند.

بخاری های تابشی: نسل جدید بخاری ها بخاری های تابشی هستند. این بخاری ها گرما را به شکل اشعه مانند خورشید به اجسام و پرندگان منتقل می کنند. در این سیستم ، گرما به طور مرکزی به بدن تابیده می شود و دمای محیط به میزان قابل توجهی افزایش نمی یابد. مصرف بهینه انرژی و تمرکز بر گرمایش طیور از مهمترین ویژگی های این وسایل است و هزینه خرید اولیه بالا نکات منفی آن است.

تجهیزات خنک کننده

سایر تجهیزات ضروری در مرغداری ، تجهیزاتی است که برای خنک سازی محیط استفاده می شود و همچنین تجهیزات تهویه سالن. تجهیزات برودتی بر کنترل دمای محیط و گردش مناسب دما تأثیر بسزایی دارد و از استرس دما به ویژه در فصول گرم سال در طیور جلوگیری می کند. این تجهیزات شامل موارد زیر است:

طرفداران: طرفداران و طرفداران مسئول ورود و خروج هوا در دستگاه های جوجه کشی هستند. اغلب از فن های محوری برای خروج هوا از راهرو استفاده می شود. این نوع فن ها با توجه به هوای سالن در اندازه های مختلف از 100 تا 140 سانتی متر انتخاب می شوند. اندازه سالن ، ورودی و خروجی هوا و ارتفاع سالن از عوامل مهم در انتخاب فن است.

– پدهای سلولزی: از پدهای سلولزی برای تولید هوای خنک در دستگاه های جوجه کشی استفاده می شود. این لنت ها دارای یک ته مخصوص به نام کاغذ کرافت هستند. کاغذ کرافت یک جاذب آب بسیار قوی است. با ریختن آب مکانیکی روی این کاغذ و جذب آن ، هوا از طریق بدنه این بالش هدایت می شود. هوای نفوذپذیر هوایی سرد است که نقش موثری در کاهش و تعدیل هوای داخل ساختمان دارد.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی مرغداری

– پنجره ورودی: این پنجره ها که دریچه های طیور نیز نامیده می شوند ، برای کنترل ورود هوا به راهرو استفاده می شوند. با استفاده از این پنجره ها ، هوا کنترل شده و با زاویه خاصی وارد راهرو می شود. هم در تابستان و هم در زمستان ، این پنجره ها به کنترل دما و میزان ورود و خروج هوای داخل سالن کمک می کنند.

سیستمهای کنترل

سیستم های کنترل در سالن های پرورش شامل کلیه کنترل ها و سیستم های اندازه گیری دما ، رطوبت ، میزان CO2 و غیره است. در سالن. این نوع سیستم ها باید بسیار مراقب باشند تا از مشکلات در سالن جلوگیری شود. این سیستم ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

کنترل کننده های زین: کنترل کننده ها یکی از تجهیزات مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله صنایع پرورش طیور ، سالن ها و تجهیزات شیر ​​دوش ، در سیستم های مختلف نظامی و بهداشتی است. این سیستم ها دما و رطوبت را از طریق سنسورهای مختلف در راهرو به دست می آورند و از هوش و برنامه ریزی انجام شده بر روی آنها برای تجزیه و تحلیل این مقادیر و ایجاد تغییرات لازم استفاده می کنند. این سیستم ها به طور کامل به سیستم های گرمایش و سرمایش و غیره متصل هستند و می توانند این سیستم ها را روشن یا خاموش کرده یا گرما و رطوبت سالن را تنظیم کنند.

– ترموستات: ترموستات در سالن هایی استفاده می شود که سیستم کنترل مرکزی ندارند. این دستگاه ها می توانند دمای مکانیزه را با توجه به نیاز کاربر کنترل کنند. در ترموستات ها می توان دمای مورد نیاز کاربر را مشخص کرد. کاربر دما را تعیین می کند ، به عنوان مثال 30 درجه در ترموستات. سپس محدوده 2 درجه را انتخاب کنید. اگر دمای داخلی در محدوده 28 تا 32 درجه باشد ، ترموستات سیستم های گرمایش را روشن و خاموش می کند ، که شرایط را برای رسیدن به دمای مناسب در داخل فراهم می کند.

سالن جوجه کشی

مرغداری های بزرگ اغلب جوجه کشی مخصوص خود را دارند. سالن های جوجه کشی مراکزی هستند که دستگاه های جوجه کشی در آن قرار دارند و شرایط مناسبی برای ساخت دستگاه های جوجه کشی 1 روزه فراهم می شود. این نوع سالن ها از نظر دما و رطوبت بسیار دقیق کنترل می شوند. از سوی دیگر ، شرایط کنترل بهداشت در این مراکز ، مانند خود مرغداری ، باید بررسی شود ، زیرا آلودگی می تواند منجر به از بین رفتن تمام تخمک های بارور شده یک دستگاه شود.

دستگاه های جوجه کشی صنعتی مورد استفاده در این سالن ها به صورت کلبه طراحی و تولید می شوند و عملکرد خودکار و دقیقی دارند. بنابراین ، نرخ جوجه ریزی بسیار بالایی خواهند داشت.

دکمه بازگشت به بالا