اقتصادی

تخم مرغ و شیر؛ پروتئین‌هایی حتی برا گیاهخواران

به گزارش آپارات نیوز ، پروتئین گروهی از مواد مغذی است که برای بدن ضروری است. پروتئین ها بسته به موقعیت بدن عملکردهای خاص و متفاوتی دارند تأمین انرژی، رشد و تقویت بافت، نقش آنزیمی برای واکنش های بیوشیمیایی و انتقال ماساژ آنها بین سلول ها قرار دارند. بنابراین لازم است مقدار لازم پروتئین را با تغذیه مناسب متشکل از پروتئین ها و سایر مواد مغذی به بدن خود وارد کنیم و از بیماری های ناشی از کمبود این ماده مغذی جلوگیری کنیم.

غذاهای متعددی وجود دارند که منبع پروتئین هستند. انواع گوشت به عنوان منبع غنی از پروتئین شناخته می شود. شیر نر همچنین یکی دیگر از این منابع است. بدیهی است که شیر ارگانیک و محلی سالم تر و قوی تر هستند. ولی انواع شیر پاستوریزه و بسته بندی شده تولیدات صنعتی نیز حاوی پروتئین است. انواع تخم مرغ های محلی و صنعتی و البته تخم مرغ پرندگان برخی دیگر حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند.

تخم مرغ و شیر بیشترین پروتئین مصرفی در رژیم غذایی هستند

شیر و تخم مرغ را می توان بین انواع مختلف غذاها و غذاهای حاوی پروتئین یافت پر استفاده ترین آنها می دانستند. شیر یک محصول لبنی و تخم مرغ یک محصول حیوانی است. از این رو گیاهخواران خالص (گیاهخواری) ا) از این دو محصول به عنوان سایر محصولات حیوانی و لبنی استفاده کنید خیراردنبه

گیاهخواری با شیر و تخم مرغ

اما نوع دیگری از گیاهخواری وجود دارد گیاهخواری با شیر و تخم مرغ (Ovo-lacto-گیاهخواری) میگویند. در این رژیم گیاه خواری ، مصرف گوشت جایی ندارد. اما از تخم مرغ و دفتر خاطرات مانند شیر ، ماست و خامه استفاده کنید. دو کلمه این و لاکتوز به ترتیب در لاتین به کلمه گیاه خوار اضافه می شود تخم مرغ و شیر نر است.

شاید جالب باشد بدانید فلسفه مصرف شیر و تخم مرغ در این نوع گیاهخواری فلسفه این محصولات است. یک حیوان کشته نمی شودبه

این رژیم غذایی و این نوع گیاه خواری رایج ترین نوع گیاه خواری این اغلب در مورد گیاهخواران صادق است.

تخم مرغ

اگرچه می توان در بسیاری از موارد غذا را جایگزین یکدیگر کرد ، اما در نهایت این واقعیت وجود دارد که هر ماده ارزش غذایی و مزایای خاص خود را دارد.

تخم مرغ در صورت پخته می توان آن را سرخ کرد یا خورد نیمروبه تخم مرغ همچنین در انواع غذاها ، دسرها ، کیک ها و شیرینی ها استفاده می شود. اما از همه موارد استفاده ، آشپزی بهترین است.

تخم مرغ و شیر ؛  پروتئین ، حتی برای گیاهخواران

خواص تخم مرغ

تخم مرغ تقریبا بزرگ ، تقریبا 6 گرم پروتئین دارد. تخم مرغ علاوه بر پروتئین بالا ، حاوی ویتامین هایی مانند ویتامین B12 و مواد معدنی مانند منیزیم، کلسیم و اهن و چربی های مفید هم دارد. چربی مفید تخم مرغ در زرده دروغ است و برخلاف تصور بسیاری از مردم ، مصرف متعادل آن باعث افزایش کلسترول خون نمی شود. به همین دلیل است که تخم مرغ اغلب جای خود را در اکثر رژیم های کاهش وزن حفظ می کند.

پروتئین تخم مرغ نیز در این قسمت وجود دارد سفید دروغ می گوید. البته سفیده تخم مرغ حاوی مواد معدنی دیگری مانند روی ، فسفر ، سلنیوم و مس نیز هست.

وجود ویتامین B12 در بدن می تواند متابولیسم آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. تخم مرغ به دلیل داشتن ترکیباتی می تواند بر عملکرد قلب و عروق تأثیر مثبت بگذارد.

انواع تخم مرغ

تخم مرغ انواع مختلفی از تخم مرغ است محلی و زعفرانی و تخم مرغ دوزرده دارد. تخم مرغ محلی یک تخم مرغ کاملاً ارگانیک با پوسته قهوه ای است. سایر تخمها به صورت صنعتی تولید می شوند. تخم مرغ زعفران تخم مرغی است که زرده آن از زرد تیره تا نارنجی است و طعم غلیظ تر و بهتری دارد. تخم مرغ دو زرد طبق روشهای صنعتی خاص تولید می شود و دارای دو زرده است.

شیر نر

شیر بیشترین مصرف لبنیات را دارد که از گاو و گوسفند گرفته شده و توسط افراد در هر سنی مصرف می شود. مصرف شیر به ویژه برای فرزندان این ضروری است؛ زیرا غنی از کلسیم بر رشد و استحکام استخوان ها و دندان ها بسیار ضروری است. شیر گاو ویتامین د هم دارد.

شیر همچنین منبع پروتئین است. مطابق 30 گرم شیر حدود 1 گرم پروتئین وجود دارد.

تخم مرغ و شیر ؛  پروتئین ، حتی برای گیاهخواران

انواع شیر

انواع مختلف را تایپ کنید مانند محلی و پاستوریزه دارد. شیر پاستوریزه در کارخانه با مواد نگهدارنده مخلوط شده و ماندگاری بیشتری دارد. شیر پاستوریزه شما در انواع مختلف کم چرب، چرب، نصف چربی، لاکتوز ندارد در انواع شیر طعم دار در مارک هایی مانند Pocket Milk وطن، دومینو، صبح، کاله، جارو کردن و … تولید و روانه بازار می شوند.

سایر غذاهای پروتئینی

گوشت به عنوان منبع پروتئین شامل انواع مختلف گوشت است. گوشت گوسفند ، گوشت گاو و گوشت گاو ، مرغ و ماهی و غیره حاوی مقدار زیادی پروتئین است. تفاوت هایی بین گوشت سفید و قرمز وجود دارد. اما به گفته برخی متخصصان تغذیه ، گوشت سفید از گوشت قرمز سالم است و بهتر است مصرف آن را ترجیح دهیم. طبیعی گوشت قرمز در مقایسه با گوشت سفید خون سازی بیشتر شدن.

علاوه بر این مواد ، غذاهای دیگری نیز وجود دارند که حاوی مقدار زیادی پروتئین در ساختار خود هستند و به جذب پروتئین در بدن کمک می کنند. در جدول زیر برخی از این غذاها به همراه میزان پروتئین در مقدار معینی از این مواد مغذی فهرست شده است:

غذا

مقدار ماده

مقدار پروتئین

کره بادام زمینی

1 قاشق غذاخوری

4 گرم پروتئین

ماهی

9 گرم

2 گرم

دانه های آفتابگردان

14 گرم

3 گرم

بوقلمون

7 گرم

2 گرم

جو دوسر

40 گرم

7.5 گرم

پنیر کلوچه

10 گرم

1 گرم

لنزها

10 گرم

1 گرم

ماست تصفیه شده

40 گرم

3 گرم

لوبیا سیاه

100 گرم

9 گرم

دکمه بازگشت به بالا