بین الملل

تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو در تل‌آویو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین آپارات نیوز، ساکنان سرزمین‌های اشغالی شامگاه شنبه تظاهرات گسترده‌ای را علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم برگزار کردند.

تظاهرات کنندگان از مناطق مختلف تل آویو به سوی میدان مرکز فرهنگی در مرکز این شهر راهپیمایی خود را برگزار کردند.

تظاهرات کنندگان شعارهایی را نظیر «انتخابات زودهنگام فورا» سر می‌دادند.

تظاهرات دیگری نیز در شهر حیفای اشغالی برگزار شده و تظاهرات کنندگان شعارهایی را علیه نتانیاهو سر می‌دادند.

تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو در تل‌آویو

نظرسنجی جدید روزنامه «معاریو» نشان می‌دهد که اگر هم‌اکنون انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی برگزار شود، کرسی‌های حزب لیکود در پارلمان این رژیم (کنست) به ۱۶ کرسی کاهش می‌یابد.

از سوی دیگر، تعداد کرسی‌های حزب «بنی گانتز» وزیر جنگ پیشین این رژیم در کنست نیز به ۳۶ می‌رسد و ۵۲ درصد از صهیونیست‌ها خواستار نخست‌وزیری گانتز هستند.

با این حال فقط ۳۲ درصد از شرکت‌کنندگان درا ین نظرسنجی خواستار تداوم نخست‌وزیری «بنیامین نتانیاهو» بوده و ۵۷ درصد هم حامی تشدید اعتراضات خانواده‌های اسرای صهیونیست علیه او هستند.

این شبکه گزارش داد که ائتلاف احزاب کابینه کنونی تل‌آویو در انتخابات جدید، اکثریت کنست را از دست می‌دهند زیرا تعداد کرسی‌های آنها مجموعا از ۴۴ عدد بیشتر نمی‌شود.

در طرف مقابل، احزاب اپوزیسیون نتانیاهو اما با دستیابی به ۶۶ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست، به اکثریت پارلمان این رژیم دست پیدا می‌کنند.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا